Darüşşafaka Cemiyeti, 156'ncı Yaşını Kutluyor - Son Dakika

Darüşşafaka Cemiyeti, 156'ncı Yaşını Kutluyor

30.03.2019 09:48
Darüşşafaka Cemiyeti, 156'ncı Yaşını Kutluyor, System.String[]

Türkiye'nin en köklü kurumları arasında yer alan ve 1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, 156 yaşına girmenin gururunu yaşıyor.

Her çocuğun eşit koşullarda eğitim alması gerektiği inancıyla, 156 yıldır çalışmalarını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, maddi durumu iyi olmayan ebeveyn kaybı yaşamış çocukların kaliteli bir eğitim alması ve hayata daha güçlü hazırlanması misyonu ile hareket ediyor.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, "Bir ülkeye ayakta tutan, geleceğe taşıyan en önemli aracın eğitim olduğu bilinen bir gerçek. Biz de Darüşşafaka'da bugüne kadar on binlerce öğrenci yetiştirdik, hepsi de çevresine, ülkesine katkı sağlayan uluslararası alanda başarılara imza attı, bizi gururlandırdı. 156 yıllık geçmişimizin gösterdiği gerçek şu ki, istemek, planlamak ve hayata geçirmek gerekiyor, bizi de başarıya ulaştıran şey bu yaklaşımımız oldu" dedi.

NTV'den 156'ncı yıla özel "Var ettiniz, var olun" belgeseli

Darüşşafaka'nın kurumların ve kişilerin bağış ve destekleriyle 156 yıldır varlığını sürdürdüğünü, 'hayırseverlik' duygusunu güçlendirdiğini de belirten Talha Çamaş, on binlerce annesiz ve babasız çocuklara eşit eğitim fırsatı sunan tüm bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz, başardıklarımızla onları da gururlandırdığımızı biliyoruz" şeklinde konuştu.

Darüşşafaka Cemiyeti'nin 156'ıncı yaşı için çok özel bir belgesel de hazırlandı. NTV'nin hazırladığı ve Darüşşafaka'nın kuruluş yıldönümü olan 30 Mart Cumartesi akşamı (bugün) saat 21.00'da başlayacak olan "Var ettiniz, var olun" adlı belgeseli ünlü televizyoncu Mete Çubukçu sunacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Darüşşafaka Cemiyeti, 156'ncı Yaşını Kutluyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Altının kilogramı 500 bin liraya geriledi 17:39 Altının kilogramı 500 bin liraya geriledi Ankara sanayi bölgesinde fabrika yangını 17:26 Ankara sanayi bölgesinde fabrika yangını Emekli tuğamiral Aydın Eken, evinde intihar etti 17:21 Emekli tuğamiral Aydın Eken, evinde intihar etti
Fenerbahçe, Okay Yokuşlu transferi için atağa geçti 17:12 Fenerbahçe, Okay Yokuşlu transferi için atağa geçti Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız 16:54 Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun 15:42 Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun
Korkunç cinayetin detayları kan dondurdu! Vurduğu öğrencinin başında ölmesini beklemiş 15:09 Korkunç cinayetin detayları kan dondurdu! Vurduğu öğrencinin başında ölmesini beklemiş Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı 14:48 Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı
Advertisement