DAÜ Öğrencileri SOS Çocuk Köyü'nü Güzelleştirdi - Son Dakika

DAÜ Öğrencileri SOS Çocuk Köyü'nü Güzelleştirdi

30.01.2012 14:01
DAÜ Öğrencileri SOS Çocuk Köyü'nü Güzelleştirdi

SOS Çocuk Köyü'nde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında köyün bahçesi yeniden düzenlendi.

Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde sponsor arayışına giren öğrencilere Akdoğan esnaflarından Ansızın Petrol, Stavrogonna Süpermarket, Sahra Butik, Kasapoğlu Market, Emir Döner House, Foto Ferah, Bilal Kuyumculuk, Tezcan Pastanesi, Sumru Shose, Buğra Eczanesi, Say Lastik, Yücelen Dağıtım, Wonderland Turizm, Yamaç Market, Fiyonik ve Geçit Restaurant destek verdi. Ayrıca Aslan Boya bir kamyon çim toprağı, İntergaz LTD ise 3 top boru yardımında bulundu.

Projeyi yürüten öğrenciler, SOS Çocuk Köyü personelinin de yardımlarıyla çocuk köyünün bahçesinin etrafını telle çevirdiler. Ayrıca çocukların yatak odalarına halı döşendi ve hurda malzemelerin depolanabilmesi amacıyla köyün içine bir adet hurdalık yapıldı.

DAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya ile öğretim görevlisi Umut Ayman'ın danışmanlığında yürütülen projede Ayça Deveci, Elif Yaman, Hakan E. Güntürkün, Murat Karasu, David Mathias ve Müslüm Sayir isimli öğrenciler görev aldı.

Öğrencilerden ilkokul voleybol takımına forma

Öte yandan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri, Gazimağusa'daki Şehit Osman Ahmet İlkokulu voleybol takımındaki öğrencilere forma yaptırdı. Formaların tesliminde konuşan ilkokul müdürü Kadir Tatlıtürk, "DAÜ öğrencileri bize daha önce de yardımcı oldular ve okulumuzu boyadılar. Hepsine teşekkür ediyorum" diyerek memnuniyetlerini dile getirdi. DAÜ İletişim amblemli formaları giyen kız voleybol ve erkek voleybol takımı öğrencileri, yeni formalarını çok beğendiklerini ifade ederek DAÜ'lü abi ve ablalarına teşekkür ettiler. Öğrenci takımlarının antrenörü olan Mustafa İlhan Tuncay ise, "Gençlerin duyarlı ve yardımsever olması çok güzel, okulumuzun bu formalara ihtiyacı vardı. Hepinize çok teşekkür ederiz" dedi.

YORUMLAR
500
Gençlere Küçük Elmalı Tabiat Parkı, Bozcaarmut Göledi, Kınık Köyü gezisi Gençlere Küçük Elmalı Tabiat Parkı, Bozcaarmut Göledi, Kınık Köyü gezisi Erenköy ile Muratdere Köyü'nde yağmur duası yapıldı Erenköy ile Muratdere Köyü'nde yağmur duası yapıldı Ukrayna'nın Kozaroviçi köyü sakinleri: 'Evlerimiz Rus ordusunca kalkan olarak kullanıldı' (2) Ukrayna'nın Kozaroviçi köyü sakinleri: 'Evlerimiz Rus ordusunca kalkan olarak kullanıldı' (2)

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel DAÜ Öğrencileri SOS Çocuk Köyü'nü Güzelleştirdi - Son Dakika


Advertisement