Davul Çalan Eşini Yalnız Bırakmıyor - Son Dakika

Davul Çalan Eşini Yalnız Bırakmıyor

28.06.2016 14:49
Davul Çalan Eşini Yalnız Bırakmıyor, System.String[]

Ferizli ilçesinde ramazan ayında davulculuk yapan Kemal Akbulut'u eşi Ayşen Akbulut sahur vaktinde davul çalarken yalnız bırakmıyor.

Ferizli ilçesinde ramazan ayında davulculuk yapan Kemal Akbulut'u eşi Ayşen Akbulut sahur vaktinde davul çalarken yalnız bırakmıyor.

Akbulut, İstiklal mahallesinde ramazanda davulculuk yaparak, diğer günlerde ise karton toplayarak geçimini sağlıyor. Akbulut'un eşi Ayten Akbulut ise geceleri eşini yalnız bırakmayarak onun yanında yürüyüş yapıyor.

Kemal Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1989 yılında zorunlu olarak Türkiye'ye göç ettiklerini ve o günün şartlarında Ferizli'de göçmen konutlarına yerleştiklerini söyledi.

Ramazan ayında davulculuk yaptığını eşinin de kendisini yalnız bırakmadığını ifade eden Akbulut, "Hayat mücadelemize devam ediyoruz. Allah'a şükür evimiz var. Gündüzleri marketlerin ve diğer esnafın attıkları kartonları topluyoruz. Ramazan ayında da mahallemizde geceleri davul çalıyoruz ve herkesi sahura kaldırıyoruz. Allah bereket versin kimseye muhtaç olmadan geçiniyoruz." diye konuştu.

Ayten Akbulut ise eşine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığını belirterek, "Hayat müşterek diyoruz. Ramazan aylarında ise eşimi yalnız bırakmıyorum. Eşim davul çalarken ben de yanında geziyorum hem de yürümek sağlığıma da iyi geliyor." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Davul Çalan Eşini Yalnız Bırakmıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Ermenistan, "bölge bazlı milis gruplar" oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı