Son Dakika Haberleri: Davutoğlu'nun ekibinden Selçuk Özdağ: AK Parti'den 10 milletvekili ile görüşülüyor

Davutoğlu'nun ekibinden Selçuk Özdağ: AK Parti'den 10 milletvekili ile görüşülüyor

3 ay önce

Ahmet Davutoğlu ile birlikte AK Parti'den istifa eden Selçuk Özdağ, 10'dan fazla AK Parti milletvekiliyle temasta olduklarını belirterek, "Şimdilik istifa etmeyin" dediklerini söyledi.

İstifaların ardından gelişecek süreci anlatan Selçuk Özdağ, şu anda AK Parti'de milletvekili olan 10'dan fazla isimle temasta olduklarını belirtti ve şimdilik istifa etmelerini istemedikleri için vekillerin AK Partiyle yola devam ettiklerini söyledi. Özdağ ayrıca, başka partilerden vekil transferini etik bulmadıklarını da sözlerine ekledi.

"MEN DAKKA DAKKKA DUKKA"

Bir erken seçim olması halinde AK Parti içindeki vekillerin partiyle yollarını ayıracağını söyleyen Özdağ, "Men dakka dukka" ifadesini de kullandı.

Şu anda 81 ilde komisyon oluşturduklarını söyleyen Özdağ, yakında program ve tüzük çalışmalarını başlatacaklarını da ifade etti.

Selçuk Özdağ ve Ahmet Davutoğlu

"ŞİMDİLİK BAŞKA PARTİLERLE İŞ BİRLİĞİ HEDEFİMİZ YOK"

Parti kuruluşunun ardından tek başına yürüyeceklerini belirten Özdağ, şimdilik başka bir partiyle iş birliği gibi bir gündemleri olmadığını ve iktidar olmak için gereken yüzde 50+1 oranını tek başlarına bulmayı hedeflediklerini de söyledi.

NE OLMUŞTU?

AK Parti MYK'nın ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ettiği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ve Selçuk Özdağ, eski milletvekili Abdullah Başçı ile eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, cuma günü Ankara'da düzenledikleri basın toplantısıyla istifa ettiklerini duyurmuştu.

Davutoğlu, Üstün, Özdağ, Başçı, Temurci ve Yamalı'nın istifalarının ardından, eski AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, eski Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, eski Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun, eski Konya milletvekili Ömer Ünal, eski İzmir Milletvekili İbrahim Turhan gibi isimler de partiyle yollarını ayırdıklarını bildirmişti.

Davutoğlu'nun ekibinden Selçuk Özdağ: AK Parti'den 10 milletvekili ile görüşülüyor
Ahmet Davutoğlu ve ekibinin ardından AK Parti'den iki kişi daha istifa etti

Eski Başbakan Davutoğlu, AK Parti'den istifa etti

AK Parti'den istifa eden eski vekil Ömer Ünal'dan "AK Partiyi artık Pelikan medyası yönetiyor" iddiası

Haber Yayın Tarihi: 14.09.2019 10:45 Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı Cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham, Erdoğan ve Trump'ın karşısında bacak bacak üstüne atarak oturdu