Davutoğlu, Tahran'da Türk İlköğretim Okulunun Açılışını Yaptı - Son Dakika

Davutoğlu, Tahran'da Türk İlköğretim Okulunun Açılışını Yaptı

05.01.2012 12:03
Davutoğlu, Tahran'da Türk İlköğretim Okulunun Açılışını Yaptı, System.String[]

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İran ziyaretinin ikinci gününde Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İran ziyaretinin ikinci gününde Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Açılış kurdelesini İranlı meslektaşı Ali Ekber Salihi ile birlikte "Allah hayırlı, mübarek etsin. Hayırlı eğitimler. ya Allah Bismillah" diyerek kesen Bakan Davutloğu, daha sonra küçük bir kız öğrencinin okuduğu "Okullara koşuyoruz, kitap defter taşıyoruz, mutluluklar yaşıyoruz, bahçedeki güller gibi" şiirini dinledi. Okulu da gezen Davutoğlu, burada bir Türk ailesinin küçük kızını masaya oturtarak sevdi.

İran Dışişleri Bakanı Salihi, törende yaptığı konuşmada, "Davutoğlu ile beraber olmak, onunla birlikte burada bulunmak benim için son derece onur verici bir olay" dedi.

Bakan Davutoğlu ise, "Okul açılışları, okul başlangıçları herhalde insan hayatında hiç unutulmayacak adımlardır. Biz senelerdir Tahran'da bir Türk okulunun eksikliğini hissediyorduk. Büyükelçimiz her gelişinde bunu vurguluyordu" diye konuştu.

Davutoğlu, daha sonra büyükelçilik personeline günün anısına plaket takdim etti. - TAHRAN

Davutoğlu, Tahran'da Türk İlköğretim Okulunun Açılışını Yaptı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Davutoğlu, Tahran'da Türk İlköğretim Okulunun Açılışını Yaptı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar Son Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 'İstanbul' uyarısı: Çok acil kademeli mesaiye geçilmeli