Ahmet Davutoğlu, AK Parti ve HDP seçmeninin oyunu alabilmek için eski HDP'li siyasetçilerle görüşüyor - Son Dakika

Ahmet Davutoğlu, AK Parti ve HDP seçmeninin oyunu alabilmek için eski HDP'li siyasetçilerle görüşüyor

10 gün önce

Yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, HDP ve AK Parti'ye oy veren seçmen üzerinde etkili olabilmek için pek çok Kürt siyasetçiyle görüşüyor. İddiaya göre, HDP'den istifa eden eski vekiller Mehmet Ali Aslan ve Müslüm Doğan'ın adı yeni parti için geçiyor.

AK Parti'den ayrılarak yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, HDP ve AK Parti'ye oy veren seçmen üzerinde etkili olabilmek için pek çok Kürt siyasetçiyle görüşüyor. Kulis bilgilerine göre, HDP'den istifa eden eski Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve yine eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan'ın adı yeni parti için geçiyor.

İhraç istemiyle disipline sevk edildikten sonra AK Parti'den istifa eden eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu illerinde pek çok isimle görüşüyor.

Pek çok eski AK Parti il başkanının çalışmalara Babacan'dan önce başlayan Davutoğlu ile hareket edeceği konuşuluyor ve bazı isimler de telaffuz ediliyor.

DAVUTOĞLU'NDAN KÜRT SİYASETÇİ HAMLESİ

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Ferit Aslan'ın kulis bilgilerine dayandırdığı haberine göre, HDP'den istifa eden eski Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve yine eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan'ın adı Davutoğlu'nun kuracağı partinin kurucular kurulu üyeleri arasında geçiyor. Eski HDP milletvekili Ufuk Uras'ın da Davutoğlu'nun kuracağı partiye destek vereceği belirtiliyor. Alevi derneklerinden bir ismin de kurucular arasında yer alması bekleniyor.

Ahmet Davutoğlu, AK Parti ve HDP seçmeninin oyunu alabilmek için eski HDP'li siyasetçilerle görüşüyor
Haber Yayın Tarihi: 02.12.2019 11:27 Son Dakika

Temel Karamollaoğlu'ndan yeni partilere yeşil ışık: Temel ilkelerde anlaşırsak ittifak olabilir
Adı Davutoğlu'nun partisiyle anılan Milletvekili, yeni partinin ismini "Gelecek Partisi" olarak yazdı Bu köyde 9 günde 6 kişi öldü! Halk yas içinde Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı sonrası açıklama: Projeler karara bağlandı