Son Dakika Haberleri: Davutpaşa Patlamasının 4. Yıldönümü

Davutpaşa Patlamasının 4. Yıldönümü

8 yıl önce

Davutpaşa'da maytap atölyesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 21 kişi, olayın meydana geldiği yerde anıldı.

Davutpaşa Patlamasının 4. Yıldönümü, System.String[]

Davutpaşa'da maytap atölyesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 21 kişi, olayın meydana geldiği yerde anıldı. Patlamada hayatını kaybedenler yakınları, sorumluların tespit edilip cezalandırılmasını istedi.


Zeytinburnu Davutpaşa'da 4 yıl önce bir iş merkezinde meydana gelen patlamada yakınlarını kaybedenler, olayın meydana geldiği yerde anma töreni düzenledi. 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan törende grup üyeleri, olayın meydana geldiği binanın boş kalan arazisine diktikleri çiçeklerin üzerlerine, hayatını kaybeden yakınlarının fotoğraflarını bıraktı.


Patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarından Mehmet Boyraz, olayın üzerinden geçene seneler boyunca hiçbirşeyin değişmediğini belirterek, suçluların cezalandırılmasını istedi.


Patlamada hayatını kaybeden Halit Alkan'ın eşi Saime Alkan ise, "4 sene oldu değişen hiçbirşey yok. Adalet istiyoruz. iki tane çoçuğum ortada kaldı. Eşimi kaybettim. Hiçbirşey değişmedi. Türkiye'de hergün yeni bir patlama oluyor' dedi


Anma törenine katılan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ise Davutpaşa'da yaşananların normal bir iş kazası olmadığını belirterek, "Biz bunları Türkiye'nin farklı yerlerinde görüyoruz. Tuzla'da tershanelerde de gördük. Normal koşullarda açılmamıs bir iş yerinde, normal koşullarda çalışmayan işçi arkdaşlarımız, bir kaza sonucu hayatlarını kaybetti. Bir sürü insan yaralandı, bir sürü aile mağdur oldu. Türkiye'de belediyelerin vermiş oldugu ruhsatın ne kadar önemli olduğunu, denetlenmesi gereken bir


şey olduğunu gösteren bir vakadır burası. Burada toplum vijdanı rahatsız. Buradaki aileler rahatsız. Biz CHP olarak bu mücadeleye sahip çıkmak için buradayız" diye konuştu.


Davutpaşa'da 31 Ocak 2008 tarihinde meydana gelen patlamada, 21 kişi ölmüş, 116 kişi yaralanmıştı. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:54 Kaynak: İHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Yetişkin film yıldızı Mia Khalifa evleniyor Ünlü model Emily Ratajkowski'den sütyensiz Instagram paylaşımı