Son Dakika Haberleri: Kreşte 2.5 Yaşındaki Ece'yi Döven Öğretmen İçin 4.5 Yıl Hapis İstendi

Kreşte 2.5 Yaşındaki Ece'yi Döven Öğretmen İçin 4.5 Yıl Hapis İstendi

7 ay önce

Adana'da özel bir kreşte, 2.5 yaşındaki öğrencisini döven öğretmen Mehtap İ. hakkında, 4.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Adana'da özel bir kreşte öğretmenlik yapan 20 yaşındaki Mehtap İ. hakkında, 2.5 yaşındaki öğrencisi Dilda Ece  Subaşı'nı dövdüğü suçlamasıyla 4.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HASTANE DARP RAPORU VERDİ

Hastaneye götürülen minik kızın darp edildiği ortaya çıktı ve doktor raporu ile belgelendi. Ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Psikolog eşliğinde ifadesi alınan küçük çocuk, sırtındaki yaraları öğretmeninin yaptığını anlattı.

DAYAKÇI ÖĞRETMEN İNKAR ETTİ

Şüpheli olarak ifadesi alınan Mehtap İ., darp iddialarını kabul etmedi. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Mehtap İ. hakkında 'Kasten yaralama' suçlamasıyla 4.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, "Şüphelinin, mağdurun tuvaletini yaparken huysuzluk yapması nedeniyle elle darp ederek yaraladığına" yer verildi.

Davanın ilk duruşmasında Mehtap İ., suçlamaları reddeedip beraatini istedi.

KÜÇÜK KIZIN AİLESİ İSYAN ETTİ

Kızının yaşadığı olay nedeniyle kreşe gidemediğini ve psikolojisinin bozulduğunu anlatan anne Nazan  Akça  Subaşı, "Bunu yapan kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Başka çocukların ve ailelerin canı yanmasın" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Dikkat Yarın Kara Cuma! Türkiye'de de Büyük İndirimler Olacak Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti
Afganistan'da Hükümet Güçlerinin Kuran Kursuna Yaptığı Baskında 21 Çocuk Öldü!