DEAŞ'a katılmak için Suriye'ye giden 2 yabancı uyruklu yakalandı - Son Dakika

DEAŞ'a katılmak için Suriye'ye giden 2 yabancı uyruklu yakalandı

2 ay önce

HATAY'ın Belen ilçesinde durdurulan otobüste şüphe üzerine DEAŞ'a katılmak üzere Suriye'ye savaşmaya gittikleri ileri sürülen 2 kişi yakalandı.

DEAŞ'a katılmak için Suriye'ye giden 2 yabancı uyruklu yakalandı, System.String[]

HATAY'ın Belen ilçesinde durdurulan otobüste şüphe üzerine DEAŞ'a katılmak üzere Suriye'ye savaşmaya gittikleri ileri sürülen 2 kişi yakalandı.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Amirliği ekipleri, Rus Dimitri M. (27) ile Özbekistan asıllı Ernest I.'nın (26) örgüte katılmak için İstanbul'a geldiği, daha sonra otobüsle Hatay'a hareket ettikleri bilgisine ulaştı. Belen ilçesinde otobüsü durduran polis, 2 şüpheliyi yakaladı. İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İnternet üzerinden tanışıp, İstanbul'da buluştuktan sonra DEAŞ'a katılmak üzere Suriye'ye gitmeyi planlandığı iddia edilen Dimitri M. ile Ernest I., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Haber Yayın Tarihi: 27.11.2019 05:26 Kaynak: DHASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
Yardım kampanyası için gönderilen ceketten bir deste para çıktı Adana'da bir garip olay! Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi

Son Dakika Haberleri