DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış - Son Dakika

DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış

17.10.2020 09:13

DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış Fransa tarafından DEAŞ terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklanma talebi bulunan, İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranırken Adana'da yakalanan kadının saklandığı hücre evi görüntülendi -Psikoloji eğitimi de alan kadını, ev sahibinin...

Fransa'nın tutuklama talebi üzerine İnterpol tarafından kırmızı bültende aranırken Adana'da yakalanan DEAŞ üyesi kadın teröristin, kaldığı hücre evinden 2 ay boyunca dışarı adım atmadığı ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ'a üye olduğu gerekçesiyle Fransa tarafından hakkında tutuklama kararı çıkarılan ve İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Tunus uyruklu Fransız vatandaşı Soumaya Raissi'nin sahte Suriye kimlikle Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Namık Kemal Mahallesi'nde saklandığını tespit etti. Polis, saklandığı hücre evine baskın düzenleyerek kadını 14 Ekim tarihinde gözaltına aldı. Terör örgütü üyesi kadın, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

"1.5 aydır hücre evinde sahte kimlikle saklanıyor"

İnterpol tarafından "çok tehlikeli, eylem yapabilir, gördüğü yerde tutuklanmalıdır" notuyla aradığı zanlı kadının 1,5 ay önce Namık Kemal Mahallesinde 4 katlı bir evin 1. katını aracılar marifeti ile kiraladığı belirlendi. Genç kadının hiç dışarı çıkmadığı evi F.Y. isimli bir erkeğin kiraladığı, sakallı iki kişinin de sürekli eve gelip gidirek ihtiyacını karşıladıkları tespit edildi. Ev sahibinin bile kadını 14 Ekim günü polisler gözaltına aldığı sırada gördüğü ortaya çıktı. Zanlı kadına evi F.Y.'nin de internet üzerinden aylık 700 liraya kiraladığı belirlendi. Zanlının, bir çocuğuyla kaldığı evde aile için bulunabilecek bütün yaşam malzemelerinin bulunduğu görülürken, kadının ikinci kocasının da Suriye'de kaldığı bu nedenle bütün ihtiyaçlarının örgüt tarafından karşılandığı öğrenildi.

"Psikoloji bölümünü 2. sınıftan bırakıp evlendi örgüte katıldı"

Bu arada kadının Tunus'da 2010 yılına kadar bir üniversitenin psikoloji bölümünde eğitim aldığı 2. sınıfta okuduğu sırada ilk eşi Rached Hüseyin Raissi ile evlenip Fransa'ya yerleşerek Fransız vatandaşı olduğu DEAŞ terör örgütüyle de kocası sayesinde tanıştığı ve örgüt elamanı olduğu öğrenildi. Zanlı karı kocanın, haklarında 2016 yılında Fransa'da aranma kararı çıkınca yasa dışı yollardan Suriye'ye kaçtıkları, kocasının ise 2016 yılında Gaziantep'te yakalanıp tutuklandıktan sonra sınır dışı edildiği öğrenildi.

Zanlı kadının kocasıyla bağı koptuktan sonra Suriye'de örgüt tarafından evlendirildiği, çocuğunun da ikinci kocasından olduğu tespit edildi. Zanlı kadının DEAŞ'ın uyuyan hücrelerinden biri olduğu, her an eylem yapabilecek potansiyele sahip olduğu öne sürüldü. Ayrıca kadının kesinlikle telefon kullanmadığı bütün ihtiyaçlarını Adana'da kendisine ev kiralayan şahsın karşıladığı öğrenildi.

DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış
DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış
DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış
DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa DEAŞ'lı kadın terörist, 2 ay boyunca bu evde saklanmış - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Küçük kızını çekiçle vurarak öldüren anne, kendine gelince canına kıymak istedi