Dedeler ve Neneler "İkinci Bahara" Koştu - Son Dakika

Dedeler ve Neneler "İkinci Bahara" Koştu

11.05.2014 13:48
Dedeler ve Neneler

Pursaklar Belediyesinin 8'incisini düzenlediği, Türkiye'nin her yerinden katılımın olduğu "8. Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşuyor" müsabakasında, dedeler ve neneler "ikinci bahara" koştu.

Pursaklar Belediyesinin 8'incisini düzenlediği, Türkiye'nin her yerinden katılımın olduğu "8. Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşuyor" müsabakasında, dedeler ve neneler "ikinci bahara" koştu.

Pursaklar Belediyesinin düzenlediği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği "8. Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşuyor" spor müsabakası yapıldı. Etkinliğe, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağı önünde toplanan dede ve neneler, Emek Caddesi boyunca koştu. Ambulans ve sağlık görevlilerinin hazır bulunduğu müsabakanın ardından dedeler ve neneler, davul, zurna eşliğinde eğlendi.

Ayrı yaş kategorilerinde yapılan yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olanlar madalyalarını Başkan Çetin'in elinden alındı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecevit Carti, politikalarının odağında aile vurgusu olduğunu belirtti.

Bakanlık olarak "aktif yaşlanma" ve "nesiller arası dayanışma" kavramlarına önem verdiklerini ifade eden Carti, "Yaşlılarımıza yönelik faaliyetlerde yerel yönetimlerin önemli görevleri olduğunu düşünüyoruz" dedi.

-"Dereceye girenleri kaplıcada torunlarıyla misafir edeceğiz"

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin, büyükleri eğlendirdiklerini belirterek, yaşlıların torunlarıyla, damatlarıyla, gelinleriyle, çocuklarıyla yarışmaya geldiklerini söyledi.

Dereceye girenleri kaplıcada torunlarıyla misafir edeceklerini dile getiren Çetin, 8 yıldır bu müsabakayı gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Yarışmada dereceye giren, her sene koşuya katıldığını dile getiren Bedriye Gürkan, koşmayı herkese tavsiye ettiğini söyledi.

-Dereceye girenler

Bayanlarda, 50-55 yaş arasında, birinci Saffet Koca, ikinci Meyşure Boztepe, üçüncü Gülfiye Aslan olurken, 56-60 yaş arasında, birinciliği Esme Demir, ikinciliği Hediye Işık, üçüncülüğü Senem Özten kazandı.

61-65 yaş arasında, birinci Bedriye Gürkan, ikinci Melahat Bostancı, üçüncü Ülkü Bulut, 66-70 yaş arasında birinci Zöhre Nakaş, ikinci Naciye Açıkgöz, üçüncü Hanım Çelik, 71-75 yaş arasında birinci Meliha Demir, ikinci Fatma Çelik, 76-80 yaş arasında, birinci Selime Meral, ikinci Şefika Oruç oldu. Emine Arslan ise 87 yaş birinciliğini almaya hak kazandı.

Erkeklerde, 50-55 yaş arasında, birinci Şenol Özdemir, ikinci Bayram Yamaç, üçüncü Şükrü Savaş oldu.

56-60 yaş arasında birinci Davut Şahin, ikinci Hilmi Çiftçi, üçüncü Servet Üfelek dereceye girmeye hak kazanırken, 61-65 yaş arasında birinci Selahattin Türkmen, ikinci Şahset İçten, üçüncü Rıza Demir oldu. - Ankara

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dedeler ve Neneler 'İkinci Bahara' Koştu - Son Dakika


Son Dakika

Bülent Arınç'tan "AK Parti'den istifa edecek misiniz?" sorusuna net yanıt: Neden istifa edeyim? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yerli aşı müjdesi: 44 gönüllüye uygulandı, ciddi bir yan etki görülmedi Tartıştığı üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Canıma tak etmişti Galatasaray oyunu rakip kaleye yıktı! Art arda pozisyonlardan sonuç gelmedi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Şarkıcı Öykü Gürman, tepki çeken sözlerine açıklık getirdi: Yanlış anlaşıldım Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatı: Kentsel dönüşümü TOKİ ve Emlak Konut yapacak