Dedemlililer "Pilav Günü"Nde Bir Araya Geldi - Son Dakika

Dedemlililer "Pilav Günü"Nde Bir Araya Geldi

21.12.2015 13:30
Dedemlililer

Dedemli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 3. Geleneksel Pilav Günü etkinliği, Alanya'nın Avsallar Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Dedemli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 3. Geleneksel Pilav Günü etkinliği, Alanya'nın Avsallar Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Mehmet Öcalan, Hadim'in Dedemli Mahallesi'nden çok sayıda vatandaşın da katılımıyla bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, dernek olarak çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ettiklerini söyledi.

Bu tür etkinliklerle, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmanın yanında gurbetteki hemşehrileri buluşturmayı hedeflediklerini belirten Öcalan, "Asıl amacımız ise kültürümüzü korumak olmalıdır. Bizim kültürümüzde dostluk, dayanışma, kardeşlik, edep, ahlak ve muhabbet var. Derneğimize üye olmanın önemli olduğu kadar, üyelerin ve halkın derneğe sahip çıkması da önemlidir" diye konuştu.

Etkinliğe, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, Alanya Belediye Başkan Vekili Zihni Asiltürk, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dedemlililer 'Pilav Günü'Nde Bir Araya Geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Avustralya Açık öncesinde 24 tenisçi karantinaya alındı Farkındalık yaratmak için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, linç edilmeye başlandı Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı Survivor 2021'in 6. bölüm fragmanı yayınlandı! Steven ve Çağrı birbirine giriyor Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti