"Demir Leydi"Nin Zamanlamasına Eleştiri - Son Dakika

"Demir Leydi"Nin Zamanlamasına Eleştiri

06.01.2012 14:42

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkenin ilk kadın başbakanı olan Margaret Thatcher'la ilgili "Demir Leydi" filmin zamanlamasının kötü olduğunu söyledi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkenin ilk kadın başbakanı olan Margaret Thatcher'la ilgili "Demir Leydi" filmin zamanlamasının kötü olduğunu söyledi.

Cameron BBC Radyo 4'e yaptığı açıklamada, filmde Thatcher'ı canladıran Meryl Streep'in performansının "harika" olduğunu kaydetti ancak zamanlamasını eleştirdi.

Thatcher'ın Başbakanlık dönemi ve ardından yaşlanmasıyla birlikte bunamasının anlatıldığı filmle ilgili Cameron şöyle konuştu:

"Böyle bir film niye şimdi yayımlanıyor diye sormaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Bu film harika bir başbakandan ziyade, yaşlanma ve bunamayla ilgili bir film. Filmde harika bir oyunculuk var ama bu filmi başka bir zamanda yayımlamalarını isterdim."

Thatcher, Cameron'ın genel başkanı olduğu Muhafazakar Parti'nin 15 yıl

(1975-1990) liderliğini yapmıştı.

Margaret Thatcher'ın eski halkla ilişkiler danışmanı Lord Bell ise filmin

"saçmalık" olduğunu söylemişti.

Önceki gün galası yapılan "Demir Leydi" filmi bugün ülke genelindeki sinemalarda gösterilmeye başlandı.

Muhafazakar Partili 86 yaşındaki Thatcher, 1979-1990 yıllarında ülkenin Başbakanlığını yapmıştı. Thatcher'ın başbakanlık dönemindeki sert politikaları, sendikalara karşı takındığı sert tutum, dönemin Sovyetler Birliği ile ilgili muhalif görüşleri, İngiltere'nin ilk kadın Başbakanına "Demir Leydi" lakabının takılmasına neden olmuştu. - LONDRA

 Demir Leydi Nin Zamanlamasına Eleştiri

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya 'Demir Leydi'Nin Zamanlamasına Eleştiri - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları