Demirköy'de fotokapan eğitimi düzenlendi - Son Dakika

Demirköy'de fotokapan eğitimi düzenlendi

09.04.2021 09:01
Demirköy'de fotokapan eğitimi düzenlendi, System.String[]

Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü personeline fotokapan eğitimi verildi.

Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü personeline fotokapan eğitimi verildi.

Ormanları İzleme Koruma Entegre Müdahale (ORİKEM) Projesi kapsamında çevrim içi gerçekleştirilen eğitime, kurum personeli katıldı.

Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Ahmet Yasin Çelen eğitimde, ormanların en iyi şekilde korunması gerektiğini söyledi.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğünde yerli ve milli yapay zeka ile suç tespiti yapan fotokapanların kullanılmaya başlandığını anlatan Çelen, şöyle konuştu:

"Fotokapanlar ile orman sahaları 7 gün 24 saat izlenmektedir. Hareket ve ısı sensörlerinden sağlanan görüntü ve videolar, makineler arası haberleşme ile aktarılıp yapay zeka tarafından işlenmekte ve ilgili orman işletme şefine gerçek zamanlı olarak gönderilmektedir. Yerli ve milli yapay zeka destekli foto kapanlarda insan, hayvan, araç ve iş makinesi türüne göre alarm oluşturma özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda orman suç aletlerini, canlı cansız nakil vasıtalarını tanımlayarak öncelikli alarm sınıfları oluşturulmakta ve plaka tanımlama yapılmaktadır. Fotokapanlardan elde edilen görüntüler suç delili olarak kullanılacak."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Demirköy'de fotokapan eğitimi düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İngilizlerin saç ektirme oyunu! Türkiye'deki seyahat yasağını delip tatil yapıyorlar İngilizlerin saç ektirme oyunu! Türkiye'deki seyahat yasağını delip tatil yapıyorlar Koruma tedbiri olan baba, 4 aylık Asya'yı annesinden kaçırdı! Pencereden bebekli kaçış kamerada Koruma tedbiri olan baba, 4 aylık Asya'yı annesinden kaçırdı! Pencereden bebekli kaçış kamerada Tıp doktoru MHP'li vekilden ilginç aşı çıkışı: Yaptırmayana ceza kesilsin, kanun bunu sağlıyor Tıp doktoru MHP'li vekilden ilginç aşı çıkışı: Yaptırmayana ceza kesilsin, kanun bunu sağlıyor Büyük skandal! Bosna'nın haritadan silinmesini öngören belge ortaya çıktı, Türkiye detayı dikkat çekti Büyük skandal! Bosna'nın haritadan silinmesini öngören belge ortaya çıktı, Türkiye detayı dikkat çekti Gözü dönmüş adam, eski karısını iftar masasında göğsünden bıçakladı Gözü dönmüş adam, eski karısını iftar masasında göğsünden bıçakladı Esra Bilgiç, Kanunsuz Topraklar dizisine transfer oldu Esra Bilgiç, Kanunsuz Topraklar dizisine transfer oldu Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri'nin koronavirüs testi pozitif çıktı Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri'nin koronavirüs testi pozitif çıktı 17 gündür kayıp olan hemşirenin cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu 17 gündür kayıp olan hemşirenin cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu