-
Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil - Son Dakika

Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil

22.02.2014 14:06
Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil

Selahattin Demirtaş, Bitlis'te Ankara'ya seslendi: "Bediüzzaman'ın yolundan yürüyenler, siz 4X4 ciplerinizle Cuma'ya giderek Müslüman olamazsınız."

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bitlis'te yaptığı konuşmada, Ankara'ya Bediüzzaman'ın memleketinden seslendiğini belirterek, "Bediüzzaman'ın yolundan yürüyenler, siz 4X4 ciplerinizle cuma namazına giderek Müslüman olamazsınız. Bediüzzaman'ı temsil etmek de, İslamı temsil etmek de Müslüman olmak da kolay bir iş değil" dedi.

2 BİN KİŞİYE HİTAP ETTİ

Diyarbakır'dan, belediye başkan adaylarının tanıtımı ve seçim bürolarının açılışı için Bitlis'e gelen BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kent girişinde bulunan Deliklitaş mevkiinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde Nurullah Eren Caddesi'nde bulunan Ulu Cami önüne gelen Demirtaş, burada toplanan yaklaşık 2 bin kişiye seçim otobüsü üzerinden hitap etti.

"4,5 MİLYON DOLARI EVLERİNDE SAKLAYANLAR 1 AY HAPİS YATMADI"

Demirtaş yaptığı konuşmasında hükümete yüklenerek, burada halkın evine götürecek ekmek bulamazken, bakan çocuklarının evinde çıkan milyonlar için 'birkaç kuruş var' demelerinin inandırıcılıklarını kaybettirdiğini söyledi. Demirtaş, Bitlis'in alimler kenti olduğunu, Bediüzzaman Said-i Nursi'nin adını kullanarak, burada 'Bismillahla, inşallahla' oy isteyenlere, bu halkın 30 Mart sabahında cevap vereceğini belirterek, "Eğer siyaseti gerçekten halk için yapıyorlarsa, yoksullar, işçiler, ezilenler için yapıyorlarsa, siz bu tabloya bir bakın. 4,5 milyon doları ayakkabı kutularında saklayanlar bir ay bile hapis yatmadılar. Hırsızlık, kim yaparsa yapsın affedilecek bir suç ve günah değil" dedi.

"AYAKKABI KUTULARINDA TRİLYONLAR VAR"

Bitlis'teki işsizliğe dikkat çekerek bir çok babanın evine ekmek götüremediğini de belirten Demirtaş, "Ancak bakın, içişleri Bakanının oğlunun evinde ayakkabı kutularının içinde trilyonlar var. Buna 3-5 kuruş diyor. Siz bir ekmek parası bulamayacaksınız. O evdeki milyon dolarlara 'birkaç kuruşum bir köşede var' diyecek. Allah hiç kimseye haram lokma yemeyi nasip etmesin" diye konuştu.

BEDİÜZZAMAN'IN TOPRAKLARINDAN SESLENİYORUM

BDP Genel Başkanı Demirtaş, Bediüzzaman'ın topraklarından Ankara'ya seslendiğini belirterek şunları söyledi:

"Yıllarca dayattığınız, boynunu büktürdüğünüz, boyun eğdirmeye çalıştığınız, sen Kürtsün dediğiniz, o günler geçti. Bediüzzaman'ın ayakkabı kutuları, çelik kasaları yoktu. Bir hırkası vardı. Başka da bir şeyi yoktu. Şimdi Bediüzzaman'ın yolundan yürüyenler, siz 4X4 ciplerinizle cuma namazına giderek Müslüman olamazsınız. Halk açlıktan ve işsizlikten inim inim inlerken sizler lüks havuzlu villalarınızda seyrü sefer düzenlerken, Bediüzzaman'ı temsil ediyoruz diyemezsiniz. Bediüzzaman'ı temsil etmek de, İslamı temsil etmek de Müslüman olmak da kolay bir iş değil. Her şeyden önce samimiyet ister. Gerçekten Allah'tan korkmak gerek. Bunlar gerçekten Allah'tan korksalar bunun hesabını vereceklerini bilirler. Bunlar Allah'ı da bilmiyorlar, bilseler bunları yapmazlar. Bunu da İslamiyet adına yaptılar. İslamiyet adına hırsızlık yapılır mı? Dinin ismini kullana kullana birbirlerine ihaleler, krediler, rüşvetler peşkeş çektiler. Peki kim kirlendi. İslamiyet mi? Bediüzzaman'mı kirlendi, yoksa bunlar şerefleri haysiyetleri mi kirlendi?"

KALABALIKTAN AÇILIŞI YAPAMADI

Selahattin Demirtaş, daha sonra Nurullah Eren Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılışını yapmak istedi. Ancak kalabalık yüzünden büronun olduğu bölgeye gidemeyince, buradan Van'a hareket etti.

Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil
Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil
Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil
MetroPOLL açıkladı: Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Erdoğan bütün rakiplerine kaybediyor MetroPOLL açıkladı: Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Erdoğan bütün rakiplerine kaybediyor Nemrut Kalderası'nın UNESCO Jeopark Ağı'na dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor Nemrut Kalderası'nın UNESCO Jeopark Ağı'na dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor Son dakika haber | Özel bireylerin askerlik heyecanı Son dakika haber | Özel bireylerin askerlik heyecanı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Demirtaş: Bediüzzaman'ı Temsil Etmek Kolay İş Değil - Son Dakika


Advertisement