Demirtaş, "Berat Albayrak'a CV gönderip torpil istedi" iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı - Son Dakika

Demirtaş, "Berat Albayrak'a CV gönderip torpil istedi" iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı

23.02.2021 16:00

Ekonomist Özgür Demirtaş'ın Berat Albayrak'a CV gönderdiği ve torpil istediği iddiası sosyal medyanın en çok konuştuğu konulardan biri olurken, Demirtaş bu iddialara art arda paylaşım yaparak cevap verdi. CV'yi arkadaşının gönderdiğini belirten Demirtaş, kendisine trollerin saldırdığını ve CV'sinin bugüne kadar birçok yere gönderildiğini aktardı.

Bugün sosyal medyada Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a CV göndermesi gündeme gelirken, Demirtaş'ın torpil istediği iddia edildi.

"ALBAYRAK'A CV GÖNDERDİĞİMİ YAZMIŞLAR, YALAN"

Demirtaş iddialarla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Trollerin kendisine saldırdığını belirten Demirtaş, "Benim Berat Albayrak'a CV gönderdiğimi yazmışlar. Yalan. Normalde trollere yanıt vermemek lazım. Ancak algı yapmalarına da izin vermemek lazım" dedi.

"BİR ARKADAŞIM BENDEN CV'Mİ İSTEMİŞ"

Açıklamalarına devam eden Demirtaş, "Konu şu: Bundan 9 yıl önce ben Türkiye'ye kesin dönüş yapmadan hemen önce bir arkadaşım benden CV'mi istemiş. Bunun da nedeni benim Türkiye'ye kesin dönüş yapıyor olmam ve Türkiye'deki birçok reel sektör şirketine ve bankalara (şu anda da olduğu gibi) danışmanlık vermeyi, uzmanlık alanım olan konudaki bilgilerimi kullanmayı düşünmem" ifadelerine yer verdi.

Demirtaş, 'Berat Albayrak'a cv gönderip torpil istedi' iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı

"ARKADAŞIM BERAT ALBAYRAK'A GÖNDERMİŞ"

Kendisinin arkadaşına CV göndermeyi unuttuğunu aktaran Demirtaş, "Çünkü o sırada ABD'deki okulumda işlerim çok yoğunmuş, sonra 'kusura bakma aklımdan tamamıyla çıktı' diye CV'mi göndermişim. O da o sırada bir özel şirketin başında olan Berat Albayrak'a göndermiş. Trollerde aaa bak Özgür Demirtaş, Berat Albayrak'dan bakanlık istemiş, iş istemiş diye bağırmaya başlamış. Arkadaşlar, emailden de görüleceği üzere, benim hiçbir siyasiye direk gönderdiğim bir email yok" dedi.

Demirtaş, 'Berat Albayrak'a cv gönderip torpil istedi' iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı

"BUNDAN DAHA DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ"

CV'sinin şu ana kadar çok yere gitmiş olduğunu ifade eden Demirtaş, "Japon devlet bankasına da, Amerikan Merkez bankasına da, Norveç varlık fonuna da, Singapur nasyonel üniversitesine de. Bundan daha doğal bir şey de olamaz. Ben CV'mi 300 yere yolladıysam onlarda 10'ar yere yolladıysa, toplamda 3000 yere gitmiştir. Bunların hepsini benim bilmem de imkansızdır. Bana ne mutlu ki, Dünyanın her türlü üst düzey kurumuna CV'mi gönderecek eğitimdeyim. Ya da birileri benim CV'mi dünya çapında bir yere gönderdiklerinde CV'im güçlü olduğu için mutlu huzurlu ve özgüvenli olacak durumdayım" ifadesini kullandı.

Demirtaş, 'Berat Albayrak'a cv gönderip torpil istedi' iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı

"HERKES, HİÇBİR SİYASİYE DİREKT CV GÖNDERMEDİĞİMİ GÖRSÜN"

Açıklamalarına devam eden Demirtaş, "O yüzden herkes o maili okusun, nasıl benim CV göndermediğimi, tam aksine benden CV istendiğini, benim de olayı çok önemsemediğim için üstüne unuttuğumu, unuttuğum için de özür dilediğimi, yani benim hiçbir siyasiye direk CV göndermediğimi görsün. Kaldı ki bir insan başarılı ise devlete bile CV gönderir. Keşke herkes liyakat usulü ile böyle seçilse, o da ayrı" dedi.

Demirtaş, 'Berat Albayrak'a cv gönderip torpil istedi' iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı
Demirtaş, Berat Albayrak'a CV gönderip torpil istedi iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı

Son Dakika Ekonomi Demirtaş, 'Berat Albayrak'a CV gönderip torpil istedi' iddialarına yanıt verdi: Trollerin saldırısı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)
  • ekonomi şeysi: muhaliflik ile pirim yapmaya çalışan biri bu gerçi ülkemizde zemin de bu ya o tarafta trolsün ya bu tarafta olan ortada kalana oluyor hakikatleri konuşmak zor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Emre: Keşke kabul etseymişler. Adam cv gönderdiğinde dolay 2,2 iken şuan 7 lerde. Ne demişler işi ehline teslim et Cevap Yaz 25 18 Yayından Kaldır

Son Dakika

Karacayı vurup parçalara ayıran 7 kişi suçüstü yakalandı Sivas'ta kar yağışı kenti beyaza bürüdü Engelli adamın darp sonrası ölümüne ikinci tutuklama Caner Erkin, Fenerbahçe'nin kazandığı Trabzonspor maçı sonrası sosyal medyadan takım arkadaşlarını kutladı Berrak Tüzünataç ile Uraz Kaygılaroğlu aşk yaşadıkları iddiasıyla gündeme geldi Mahkemede uyuyakalan hakim, sosyal medyanın diline düştü İbrahim Tatlıses sevgilisi Gülçin Karakaya ile evlilik kararı aldı Maltepe Belediyesi işçilerle anlaştı, net ücret 4 bin 700 lira oldu
23:53