Demirtaş: "Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek" - Son Dakika

Demirtaş: "Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek"

13.05.2019 11:19
Demirtaş:

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Gözünü bu topraklara dikenlerle mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Gözünü bu topraklara dikenlerle mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir. Her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatanı ve onların hatıralarını, asla çiğnetmeyeceğiz" dedi.

Vali Demirtaş, Hakkari'nin Irak sınırındaki Derecik ilçesi Biz Tepe Üs Bölgesine teröristlerce yapılan havan saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mehmet Erdoğan'ın yedi mevlidi ve iftar programına katıldı. Vali Demirtaş, yedi yemeği ve iftar programında yaptığı konuşmada, vatan ve millet için şehadete yürüyen tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Vali Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Kardeşlerim, malumunuz olduğu üzere şehadet makamı, inancımıza göre peygamberlik makamından sonra gelen en yüce makamdır. Bu coğrafya; vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğrunda can feda eyleyenlerin yurdudur. Hakka yürüyen her bir neferimiz ise aziz vatanımızın ebedi bekçileridir. Kardeşlerim, onlar; ezanlarımız dinmesin, bayrağımız semalarımızda dalgalansın, vatanımıza namahrem göz dikmesin, milletimiz sonsuza kadar var olsun diye kendi canlarından, umutlarından, geleceklerinden, ailelerinden, evlatlarından vazgeçmişlerdir. Bugün bizler onların kahramanlıkları sayesinde bu coğrafyada söz söylüyor; yedi düvele bu toprakların ebedi Türk yurdu olduğunu gösteriyoruz. Buradan bir kez daha ifade etmeliyim ki, gözünü bu topraklara dikenlerle mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir. Her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatanı ve onların hatıralarını, asla çiğnetmeyeceğiz."

"Valiliğimizin kapıları, şehit yakınlarımız ve gazilerimize daima açıktır"

Ülkenin ve milletin üzerinde oynanan oyunları bertaraf edecek; istiklale ve istikbale göz dikenlere birlik ve beraberlikle en güzel cevabı vereceklerini ifade eden Vali Demirtaş, "Bu toprakları bizlere vatan yapanların yakınlarına hizmet etmek; acılarını hafifletmek, yaşamlarını kolaylaştırmak, bizlerin en önemli görevidir. Bu görevimizi layıkıyla yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz. O sebeple valilik makamında günün her saati, kapısı sizlere açık bir kardeşinizin bulunduğunu da hatırınızdan çıkarmayınız. Küçük büyük demeden her sıkıntınızı, her mutluluğunuzu bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Devletimizin tüm imkanlarını sizin için seferber edeceğimizi, her daim sizin yanınızda olacağımızı asla unutmayınız. Bu vesileyle şehidimiz Mehmet Erdoğan ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize minnet duygularımı bir daha ifade ediyor; sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum" dedi.

Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşmasının ardından Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mehmet Erdoğan için düzenlenen yedi yemeği ve iftar programı, duaların okunmasının ardından birlik ve beraberlik mesajları verilmesiyle son buldu. - ADANA

Demirtaş: Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek
Demirtaş: Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek
Demirtaş: Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek
Demirtaş: Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Demirtaş: 'Gözünü Bu Topraklara Dikenlerle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecek' - Son Dakika


Son Dakika

Ayrıldıkları konuşulan Hadise ve Kaan Yıldırım, iddiaları romantik pozlarıyla yalanladı %94 başarı sağlayan korona aşısı Moderna: Veriler, aşının tüm yaş gruplarında kalıcı bağışıklık sağlayabileceğini gösterdi Masumlar Apartmanı'nın 13. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Gülben, çöp evi ateşe veriyor Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Vaka sayıları düşmezse uzun süreli kapanma gündemimizde 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı