"Demokrasi Nöbeti" Konulu Fotoğraf Yarışması Başlıyor - Son Dakika

"Demokrasi Nöbeti" Konulu Fotoğraf Yarışması Başlıyor

26.07.2016 17:00

Türkiye'de olduğu gibi meydanlara inerek Milli iradeye sahip çıkan İnegöllülerin birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak tuttukları demokrasi nöbetini en ince ayrıntısına kadar ortaya koyacak "Demokrasi Nöbetleri ve İnegöl" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.

BİR ASRA BEDEL GECE

İnegöl Fotoğraf Sanatı Derneği(İFSAD) ile ortaklaşa düzenlenecek fotoğraf yarışması aracılığıyla bir asra bedel bir gece olan 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı ilk geceden beri tek yürek olmayı başarmış tüm vatandaşların meydanlarda sabaha kadar tuttukları demokrasi nöbetleri bu vesile ile fotoğraflara yansıyacak.

Gerçekleştirilecek fotoğraf yarışması hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş; "İnegöl Belediyesi olarak yaptığımız etkinliklerle, kentimizin kültür-sanat kalbi olmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz etkinlik ve projeler İnegöl insanımız tarafından takip ediliyor, teveccüh ile karşılanıyor. Gerçekleştirdiğimiz her faaliyette; İnegöl insanının ihtiyaçlarını, gelişimini ve ortak değerleri ile kalite anlayışını yükseltmek hedeflerini taşıyoruz" dedi.

"FARKINDALIK OLUŞTURMA ADINA FOTOĞRAF YARIŞMALARI DÜZENLİYORUZ"

Bu kapsamda belediye olarak farklı alanları kapsayan ve farkındalık oluşturma adına fotoğraf yarışmaları düzenliyoruz diyen Aktaş; "Özellikle "İnegöl" konulu Fotoğraf Yarışması, "Mevsimlerden İnegöl" konulu Fotoğraf Yarışması, İnegöl'ün Çekim Gücü Fotoğraf Yarışması, "Bir Hayvan Sevmekle Başlar Her şey" konulu Fotoğraf Yarışması ve son olarak geçen sene "İnegöl'de Sokak Hayvanları ve Şehir" ve en son da "Şehir ve Ramazan" konulu fotoğraf yarışmasını düzenleyerek vatandaşlarımızın şehirlerine sahip çıkmalarını ve yaşadıkları şehre farklı bir pencereden bakmalarını sağlamış oluyoruz" dedi.

TEK YÜREK OLMAYI BAŞARDIK

Milli iradeye kast etme ve milletin bağımsızlığını ortadan kaldırma girişimi karşısında 7'den 77'ye tek yürek olmayı başardık diyen Aktaş; "İkinci bir İSTİKLAL mücadelesi örneği sergilediğimiz darbe kalkışmasına karşı tüm Türkiye'de olduğu gibi şehrimizde de vatandaşlarımız "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü yerine getirircesine ülkesine sahip çıkmak için sabahlara kadar Demokrasi Nöbeti tutuyor. İnegöl halkı 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı ilk geceden beri tek yürek olmayı başardı ve topyekûn demokrasimize sahip çıktı. İnegöl Belediyesi olarak şehrimizdeki tüm vatandaşlarımızın meydanlarda sabaha kadar tuttukları demokrasi nöbetlerini ölümsüzleştirmek amacıyla; "Demokrasi Nöbetleri ve İnegöl" konulu fotoğraf yarışması düzenliyoruz. İnegöl'ün vatanına bağlılığını, kendi canından daha değerli gördüğü ülkesine sahip çıkmak adına gösterdiği destansı duruşu, söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözünü bütün dünyaya haykırırcasına gösterdiği Demokrasi nöbetlerini fotoğraf sanatıyla tarihe kazıyacağımıza inancımız tamdır" dedi.

"15 YAŞ ÜZERİ HERKESE AÇIK"

Düzenlenecek yarışmada aranacak şartlar ve katılım koşulları da şu şekilde sıralayan Aktaş; "Fotoğraf yarışması, İnegöl'de yaşayan ve 15 yaş üzeri herkese açıktır. Fotoğrafların, fotoğraf makinesiyle ve yarışmacı tarafından çekilmiş̧ olması gerekmektedir. Başvuru yapan katılımcıya ait olmayan fotoğraf ile başvurulması halinde, telif haklarıyla ilgili hukuksal sorumluluk katılımcıya ait olacaktır. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş̧ sayılacaklardır. Yarışmaya gönderilecek eserler daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış̧ olmalıdır. Yarışmaya katılmak üzere gönderilen çalışmaların geri verilmesi söz konusu değildir. Her yarışmacı yarışmaya 3 (üç) fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya katılacak eserler hem basılı (A4 edatında) hem de dijital ortamda (CD'de) teslim edilmelidir" dedi.

SON KATILIM 08 AĞUSTOS
Orijinal fotoğrafların üzerinde renk düzeltmesi, keskinleştirme gibi işlemler kısıtlı olmakla beraber düzeltmeleri fotoğrafçılık açısından aşırıya kaçmış fotoğraflar dereceye alınmayacaklardır diyen Aktaş; "Yarışmacılar başvuru formunda rumuzlarını yazmalıdırlar. Eserler aynı zarf içine koyulabilir. Üzerinde rumuz yazılı başvuru formu, eserin dijital kopyalarının yer aldığı CD ile aynı zarf içerisinde bulunmalıdır. Kapalı şekilde hazırlanan zarfın üzerine "DEMOKRASİ NÖBETLERİ VE İNEGÖL" yazılarak İnegöl Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adresine posta yolu ile veya elden teslim edilmelidir. Yarışmaya son katılım tarihi 08 Ağustos 2016 Pazartesi'dir" dedi.

Gönderilecek eserler, T.C. kanunlarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmayacaktır diyen Aktaş; "Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacak ve gereği görüldüğünde yasal takip gerçekleştirilecektir. Yarışmayı düzenleyen kurumlar yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir. Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü̈ telif, izin vb. taleplerden sorumluluk fotoğrafı çeken ve/veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda yarışmayı düzenleyen kurumlar sorumluluk kabul etmemektedir. Yarışmaya katılan tüm fotoğrafların her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları fotoğraf sahibiyle birlikte yıl/süre sınırı olmaksızın İnegöl Belediyesi'ne ait olacaktır. Bu kullanımlar için fotoğraf sahibine ayrıca ücret ödenmeyecektir" dedi.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Eserlerde aranacak teknik özellı̇kleri de sıralayan Başkan Aktaş; "Dijital kopya büyük boy baskıya uygun çözünürlükte ya da çekilen makinenin orijinal çözünürlüğünde JPEG formatında CD'ye kaydedilmeli ve eserin rumuzu dosya adı olarak kaydedilmelidir. Fotoğrafların orijinal görüntüleri değiştirilmeden yapılan müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın aslı değiştirilmemelidir. Jüri gerektiği takdirde fotoğrafın aslını isteyebilir. Fotoğrafın kısa kenarı en az 2000 pix ve 300 DPI olmalıdır" dedi.

ÖDÜLLER VERİLECEK

İFSAD ve İnegöl Belediyesi'nin görevlendireceği jüri tarafından, çalışmalar arasından ilk üç dereceye giren eserler belirlenecektir diyen Aktaş; "Bunların haricinde sergileme için jüri tarafından takdir edilecek sayıda eser daha belirlenip seçilen eserlerin tümü ile İnegöl Kent Müzesi'nde aynı başlıkla bir resim sergisi düzenlenecektir. Katılımcılara "Teşekkür Belgesi" verilecek olup; Yarışmada birinci olana; 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL ve üçüncüye de 1.000 TL verilecektir. Ayrıca mansiyon ödülü kazanan 10 katılımcıya da 500'er TL verilecektir. Yarışmamızın jürisinde ise; İFSAD Onursal Başkanı İbrahim Peynirci, İnegöl Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Bayhan, İFSAD Başkanı Dinçer Dişbudak bulunmaktadır" dedi.

Aktaş son olarak; "Sonuçların açıklanması ve yarışmamızın ödül töreni ise, 12 Ağustos 2016 Cuma Günü İnegöl Kent Müzesi'nde yapılacak sergide gerçekleştirilecektir. Tüm İnegöl halkını yarışmaya katılmaya davet ediyor, katılımcılarımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

 Demokrasi Nöbeti Konulu Fotoğraf Yarışması Başlıyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Demokrasi Nöbeti' Konulu Fotoğraf Yarışması Başlıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Polat İstanbul İl Başkanlığına getirildi Türkiye, ülke puanı sıralamasında bir basamak daha geriledi Yusuf Yazıcı'nın Avrupa Ligi'ndeki hat-trick'i, sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten