Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor - Son Dakika

Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor

12.10.2015 10:21
Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor, System.String[]

Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Yerel ve Yöresel Ürünler Envanteri Projesi” çalışmaları tüm ilçelerde son hızıyla devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan "Yerel ve Yöresel Ürünler Envanteri Projesi" çalışmaları tüm ilçelerde son hızıyla devam ediyor.

Antalya'nın kültürel zenginliklerini dünyaya tanıtmak için geliştirilen projenin çalışmaları için Antalya'nın tüm ilçelerinde araştırma yapan heyet, Demre ve Kaş ilçelerini ziyaret ederek ilçe koordinatörleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

İlk olarak Demre ilçesine gelen heyet, burada muhtarlarla birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Proje toplantısı öncesinde bir konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, projenin önemine dikkat çekerek, "Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanımız Seval Yasak'ın başlatmış olduğu bu projeyle birlikte, ilçelerde gün yüzüne çıkmamış veya yeterince tanıtımı yapılmamış ürünlerin envanteri çıkarılarak iç ve dış piyasaya tanıtılacak. Bu yüzden her muhtarımızdan kendi bölgeleri için fikir ve bilgiler alıyoruz" dedi.

Muhtarlarla birebir görüşmenin yapıldı ön araştırma toplantısında konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Proje Uzmanı Hafize İlhan Özkan da, Demre ve Kaş'ta kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerleri muhtarlar ve bölgede bulunan bilirkişilerle tespit edeceklerini kaydetti. Finike ilçesinin sembolü haline gelen portakalı örnek gösteren Özkan, potansiyel taşıyan ürünün bu sayede marka değeri kazandığına ve ürüne olan talebinde arttığına dikkat çekti.

Demre toplantısının ardından Kaş ilçesine geçen heyet, Büyükşehir Kaş koordinatörü Mustafa Şalvarlı ve muhtarlarla da görüştü. - ANTALYA

Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor
Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor
Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Demre ve Kaş'ın Kültürel Zenginlikleri Araştırılıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt FIFA'daki dosyaları nedeniyle Beşiktaş ocak ayında transfer yapamayabilir Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu