Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor - Son Dakika

Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor

14.12.2019 13:02

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Gülsüm Güney, eşi Ersin Güney'in işlettiği markette deneme amacıyla ev yapımı pasta ve baklava ürünleri satmaya başladı. Ev hanımı Gülsüm Güney, şimdilerde hem dükkanda hem de verilen özel pasta ve börek siparişlerine yetişemiyor.

Ordu'nun Ünye ilçesinin Liseler Mahallesi'nde uzun yıllardır market hizmeti veren Ersin Güney'in ev hanımı olan 3 çocuk annesi eşi Gülsüm Güney, girişimci ruhuyla diğer ev hanımlarına örnek oldu. Kısa süre önce marketin bir köşesinde evde yaptığı ürünleri deneme amacıyla satmaya başlayan Güney, şimdilerde müşterilerden yoğun ilgi görünce pastane açmaya karar verdi.

BAKLAVADAN POĞAÇAYA KADAR YAPIYOR

Yaptığı ürünlerde köy tereyağı, köy yumurtası ve köy sütü kullandığını belirten Güney, haşhaşlı şekerpare, bülbül konağı,fındıklı cevizli baklava, kıvırma tatlısı ve poğaça çeşitlerini her gün müşterilerinin beğenisine sunuyor.

EV HANIMLARINA İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Uzun yıllardır pasta üretimiyle ilgili yeteneğinin ve ilgisinin olduğunu söyleyen ev hanımı Gülsüm Güney, üretimini yatırıma döndürmek için önümüzdeki günlerde pastane açacağını ve birkaç ev hanımına daha istihdam sağlamayı hedeflediğini belirtti.

"YATIRIMA DÖNÜŞTÜRMEYE KARAR VERDİM"

Müşterilerin gösterdiği yoğun ilgi sonucu pastane açmaya karar verdiğini belirten Güney, "Uzun yıllardır pasta üretimine özel bir ilgim ve yeteneğim olduğunu düşünüyordum. Deneme amacıyla evde yaptığım pasta çeşitlerini eşimin dükkanında satmaya karar verdim. Kısa süre içerisinde yaptığım ürünlere rağbet olunca bu işi yatırıma dönüştürmeye karar verdim. Önümüzdeki günlerde pastane açarak lezzetlerimi daha geniş kitlelerin beğenisine sunmayı ve bir kaç ev hanımına da istihdam sağlamayı düşünüyorum" dedi.

Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor
Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor
Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor
Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor
Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Deneme amacıyla başladı, şimdi sipariş yetiştiremiyor - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

ABD'de Trump yanlısı silahlı gruplar sokaklara indi Ağabey, tartıştığı kardeşini bıçaklayarak öldürdü Bunun adı vahşet! Arka 2 bacağı kesilmiş yavru köpek bulundu Sağlık Bakanı Koca: 830 bin sağlık çalışanımız aşının ilk dozunu oldu Prof. Dr. Durmuş Kaya koronavirüse yenildi Siyaset sosyoloğu Prof. Dr. Nur Vergin evinde ölü bulundu Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu