Deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında doğal yardımcı - Son Dakika

Deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında doğal yardımcı

22.10.2020 11:21
Deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında doğal yardımcı, System.String[]

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Sarı, "Deniz analarının hareketleri sınırlı olduğundan, kendi kendilerine çok uzak mesafelere gidecek canlılar değil, deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında bize yardım ediyorlar.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Sarı, "Deniz analarının hareketleri sınırlı olduğundan, kendi kendilerine çok uzak mesafelere gidecek canlılar değil, deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında bize yardım ediyorlar." dedi.

Sarı, AA muhabirine, deniz analarının zararsız olduğunu söyledi.

Denizlerin insan yaşamı için çok önemli olduğunu vurgulayan Sarı, şöyle konuştu:

"Deniz analarının hareketleri sınırlı olduğundan, kendi kendilerine çok uzak mesafelere gidecek canlılar değil. Deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında bize yardım ediyorlar. Mesela dalgaya akıntıya karşı koyamayan hayvanlar. Şu an alg patlaması var denizde, bu hayvanlarda onları görerek geliyorlar. Bize yardım etmek için geliyorlar. Bunları görünce kaçmak istiyoruz. Oysa onlar da diyorlar ki burada platformlar, algler çoğalacak, oksijenimizi tüketecekler. Biz onları biran önce yiyelim, toplayalım diye bize yardıma geliyor onlar."

Erdek Kurbağalı sahilinde bulunan Erdek Spor Dalış Kulübü'nün aktivasyonu hakkında da bilgi veren Sarı, kirliliğin azaltılması gerektiğini vurgulayarak, Marmara Denizi'nin çok renkli ve canlı bir deniz olduğunu sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Deniz anaları kirli sahilleri temizleme noktasında doğal yardımcı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi Ünlü oyuncu Natalie Portman, arkadaşlarıyla birlikte kadın futbol takımı kuruyor Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı Para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve çetesi, inşaat işçisine kabus yaşattı Müzik duyunca oynamadan duramıyor, trafik cezası kesilirken bile göbek atıyor