Deniz Baykal: Hiçbir Somut Çalışma İçinde Değilim - Son Dakika

Deniz Baykal: Hiçbir Somut Çalışma İçinde Değilim

09.01.2012 13:35
Deniz Baykal: Hiçbir Somut Çalışma İçinde Değilim, System.String[]

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Görevdeki arkadaşlarımız kendi ölçülerine, anlayışlarına göre CHP'nin ne yaparsa daha başarılı olacağı konusunda değerlendirmeler yapmışlar.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Görevdeki arkadaşlarımız kendi ölçülerine, anlayışlarına göre CHP'nin ne yaparsa daha başarılı olacağı konusunda değerlendirmeler yapmışlar. Bu adımların ne sonuç verdiğini göreceğiz. Şu ana kadar ki ortaya çıkan tablo bizim açımızdan her şeyin rahatladığını düşünmemize el veren bir tablo değil" dedi.

Baykal, Adana Hiltonsa Oteli'nde gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, hiçbir özel somut çalışma içinde olmadığını herkesin çok iyi bilmesini istediğini söyledi. Baykal, "Kendi düşüncelerimi, görüşlerimi partili arkadaşlarımla paylaşıyorum. Bu ziyaretin somut bir hedefi olmadığını çok açık şekilde benim ağzımdan bilmenizi isterim" dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Baykal, CHP'nin genel gidişatı ile ilgili soru üzerine, ülkenin içinde bulunduğu şartların bir muhalefet partisinin etkili görev yapmasını olağanüstü zorlaştırdığını savundu.

Herkesin kendine göre bir yönetim üslubu olduğuna dikkati çeken Baykal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi görevdeki arkadaşlarımız kendi ölçülerine, anlayışlarına göre CHP'nin ne yaparsa daha başarılı olacağı konusunda değerlendirmeler yapmışlar ve bir takım adımlar atmışlardır. Bu adımların ne sonuç verdiğini göreceğiz. Şu ana kadar ki ortaya çıkan tablo bizim açımızdan her şeyin rahatladığını düşünmemize el veren bir tablo değildir. Ciddi sorunların şekillenmekte olduğunu görüyoruz. Bu tartışmaları partimiz yaşıyor. Olabilir. Her demokratik partide böyle tartışmalar vardır. Partimiz bu tartışmaları en doğru şekilde değerlendirecek ve partinin en etkili uygulama içine girmesinin gereklerini hayata geçirecektir."

Baykal, dün kentte yaptığı toplantıyla ilgili sorular üzerine ise kurultay delegeleriyle özel bir buluşma yapmadığını söyledi.

Böyle bir talebi ve hedefinin olmadığını iddia eden Baykal, "Kimin ne olduğunu sorarak öğrenerek, temas yapmış değilim. Ben partililerimle buluştum. Partili arkadaşlarımla sohbet ettim. Ben düşüncelerimi söyledim" dedi.

"Kılıçdaroğlu'nu başarılı buluyor musunuz-" sorusunu da cevaplayan Baykal,

"İyi niyetle gayret gösterdiği, çok çalıştığı, partiyi ayağa kaldırmak için değişik arayışlar içine girdiği, değişik denemeler yaptığı çok açık bir gerçektir. Bunu da herkesin saygıyla karşılaması gerekir. Bu görevi almıştır o görevin gereği olarak çalışmaktadır. Önemli olan bu çalışmaların olumlu ve iyi sonuçlar vermesidir. Bunu sağlamak istiyoruz. İnşallah böyle bir sonuç ortaya çıkar. Çıkarsa sorun yoktur" dedi.

Baykal, CHP'de iki ayrı kurultay yapılmasıyla ilgili "Benim önümüzdeki günlerdeki kurultay projesiyle ilgili her hangi bir değerlendirmem söz konusu değil. Çünkü ortada nasıl bir kurultay tüzük projesi olduğuyla ilgili bilgim yok. Kim ne yapmak istiyor, niçin yapmak istiyor bunu gördüğüm zaman değerlendirmede bulunabilirim. Ama şu anda bildiğim, güven verici bir tüzük değişikliği projesi sunulmamıştır. Böyle bir bilgim yok. Bilgim olmayınca her hangi bir düşünce beyan etmem mümkün değil" diye konuştu.

CHP Genel Başkanlığına dönmeyi düşünüp, düşünmediğiyle ilgili soru üzerine Baykal, "Bunlar siyasette karşılaştığımız boş spekülasyonlar. Ben böyle ikili, söylem ve eylem farklılığı olan bir siyasetçi değilim. Bir şeye niyetim varsa onu açıkça söylerim" dedi. - ADANA

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Deniz Baykal: Hiçbir Somut Çalışma İçinde Değilim - Son Dakika


Son Dakika

Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu