Son Dakika Haberleri: Deniz Baykal: Sayın Cumhurbaşkanım, Maç Daha Bitmedi

Deniz Baykal: Sayın Cumhurbaşkanım, Maç Daha Bitmedi

7 gün önce

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın referandumu futbol maçına benzetmesine ilişkin, "Bir dakika Sayın Cumhurbaşkanım, bir dakika; maç daha bitmedi" dedi.

CHP  Antalya  Milletvekili  Deniz Baykal, partisinin  Beyoğlu'nda bulunan  İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti.

"OHAL'DE REFERANDUM OLMAZ"

Referandumdan çıkan sonucun matematiğini eleştiren ve bu sonuçla demokratik bir anayasa yapılamayacağını iddia eden Baykal, "Olağanüstü halde referanduma geçtik. Olağanüstü halde referandum pek çok ülkede olmaz.  Fransa'da yasaktır. Referandum ciddi, köklü bir tartışmayı gerektirir; bu tartışmaya olağanüstü hal izin vermez. Sonuç ne oldu? Sonuç, yüzde 50, yüzde 50. Ayrıntıya girmiyorum, kaba hatlarıyla bu yani. Bir anayasa yapacağız, 'Efendim, yüzde 50 artı 1 ile iktidar olunuyor' deniyor. Doğrudur, iktidar olur ama anayasa olmaz. Olur da, o olması gereken anayasa değildir. Bir anayasa krizidir o" dedi.

"BİR DAKİKA, SAYIN CUMHURBAŞKANIM, BİR DAKİKA MAÇ BİTMEDİ"

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın, referandum sonucunu futbol maçına benzettiği sözleriyle ilgili Baykal, "Şimdi önümüzde bir anayasa problemi var. Durum bu arkadaşlar. Şimdi bunu unutmayalım, bu iş bitmedi yani. Bu iş olmadı. Sayın  Cumhurbaşkanı diyor ki: 'Maç 1-0 alınmış, 5-0 alınmış, fark etmez. 3 puanı aldık.' Bir dakika, Sayın Cumhurbaşkanım, bir dakika; maç bitmedi. Maç bitmedi arkadaşlar. Bu tablo, maçın bittiği tablo değildir. Daha birinci devredeyiz, daha ikinci devre var. Bizim iddialarımız bu. Çok açık, alnımız açık. Söylediklerimiz ortada ve gerçek. E şimdi golü attık, bitti mi? Yok. Daha 2019'da görülecek hesabımız var" diye konuştu.

Yeğenini Öldüren Firari, 11 Yıl Sonra Sahte Kimlikle Yakalandı 6 Yaşındaki İlkokul Öğrencisi, Öğretmeni Tarafından Hastanelik Edildi
Petek Dinçöz Metrobüs ile Yolculuk Yaptığı Anları Instagram'dan Paylaştı

1