Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı - Son Dakika

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

06.05.2022 15:01

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldıANKARA'da Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 50'nci yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

ANKARA'da Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 50'nci yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için Yenimahalle ilçesindeki Karşıyaka Mezarlığı'nda anma töreni düzenlendi. Törene bazı sivil toplum kuruluşları ve sendikaların temsilcilerinin de aralarında olduğu yüzlerce kişi katıldı. Törende, bazı gruplar tarafından 'Kahrolsun ABD, tam bağımsız Türkiye' sloganları atılarak, şarkılar söylendi. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için saygı duruşunda bulunulup, mezarlarına karanfil bırakıldı. Tören, sendika temsilcilerinin mezar başında yaptıkları konuşmalarla sona erdi.

YORUMLAR
500
Gazeteci Erdoğmuş, mezarı başında anıldı Gazeteci Erdoğmuş, mezarı başında anıldı İSTANBUL-MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI KARA FATMA MEZARI BAŞINDA ANILDI İSTANBUL-MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI KARA FATMA MEZARI BAŞINDA ANILDI Milli Mücadele'nin sembollerinden Kara Fatma, Beyoğlu'ndaki anıt mezarı başında anıldı Milli Mücadele'nin sembollerinden Kara Fatma, Beyoğlu'ndaki anıt mezarı başında anıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement