Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı - Son Dakika

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

06.05.2022 16:46

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldıANKARA Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 50'nci yıl dönümünde, Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'ndaki mezarlarının başında anıldı.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

ANKARA Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 50'nci yıl dönümünde, Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'ndaki mezarlarının başında anıldı.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 50'nci yıl dönümünde, Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'ndaki mezarlarının başında anıldı. 6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunan Karşıyaka Mezarlığı'ndaki mezarları başında anma törenleri yapıldı. İdamlarının 50'nci yıl dönümünde mezarların başında düzenlenen anma törenlerine siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin üyeleri ile diğer vatandaşlar katıldı.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı anmak üzere mezarlığa gelen vatandaşlar, slogan attı ve Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın mezarlarına karanfiller bıraktı.

Mezarlığa gruplar halinde alınan vatandaşlar, mezar başına karanfil bırakırken, diğer yandan çevik kuvvet ekipleri de mezarlık çevresinde güvenlik önlemi aldı.

YORUMLAR
500
İSTANBUL-MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI KARA FATMA MEZARI BAŞINDA ANILDI İSTANBUL-MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI KARA FATMA MEZARI BAŞINDA ANILDI Milli Mücadelenin sembollerinden Kara Fatma, Beyoğlu'ndaki anıt mezarı başında anıldı Milli Mücadelenin sembollerinden Kara Fatma, Beyoğlu'ndaki anıt mezarı başında anıldı Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitiren Nesimi Çimen Mezarı Başında Anıldı Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitiren Nesimi Çimen Mezarı Başında Anıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement