DENİZ SEVDALISI ÇİFT, KATAMARANLA DÜNYA TURUNA ÇIKTI - Son Dakika

DENİZ SEVDALISI ÇİFT, KATAMARANLA DÜNYA TURUNA ÇIKTI

10.04.2022 00:46

ANTALYA'nın Finike ilçesinde evlendikten sonra 8 yıldır katamaranda yaşayan deniz sevdalısı Özlem ile Özkan Şahin çifti, 5 yıl sürmesini planladıkları dünya turuna düzenlenen törenle uğurlandı.

ANTALYA'nın Finike ilçesinde evlendikten sonra 8 yıldır katamaranda yaşayan deniz sevdalısı Özlem ile Özkan Şahin çifti, 5 yıl sürmesini planladıkları dünya turuna düzenlenen törenle uğurlandı.

Finike'de 2014 yılında tanışıp evlenen Özlem ile Özkan Şahin çifti, 8 yıldır katamaranda yaşamlarını sürdürüyor. Daha önce de Gürcistan'dan Suriye'ye tekneyle yolculuk yapan deniz sevdalısı çift, dünya turuna çıkmaya karar verdi. Finike'deki marinada dünya turu için 2 yıldır hazırlık yapan Şahin çifti, düzenlenen törenle yolculuklarına uğurlandı. Törene Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Kaan Katmer, Liman Başkanı Arif Çolak, Setur Marina Müdürü Vedat Ergin ve çiftin arkadaşları katıldı.Şahin çifti, dünya turunu 5 yılda tamamlamayı hedefliyor.

Çok heyecanlı olduğunu belirten Özlem Şahin, Midemde kelebekler uçuşuyor. İyi ki Finike'den yola çıkıyorum. 9 yıldır teknede yaşıyoruz. Evlendiğimiz günden bu yana teknedeyiz. Yolculuğumuz 5 yıl sürecek dedi. Özkan Şahin ise yolculuklarını sürekli batı yönüne sürdüreceklerini ve Ekvator kuşağında yaz mevsiminde seyahat edeceklerini anlattı. Şahin, Amacımız Türk bayrağını denizlerde dalgalandırmak. Başka Türk denizcilerini görürsek onları da selamlayacağız diye konuştu.

Törene katılanlar Şahin çiftini katamaranın bağlama halatını keserek yolculuğa uğurladı. Çift, Finike'ye döneceklerini belirterek, ayakkabılarını katamaranın bağlı olduğu marinaya bıraktı.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Suriye operasyonunda ABD ve Rusya'nın baskısıyla frene mi bastık?' sorusuna Erdoğan'ın sözüyle cevap verdi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Suriye operasyonunda ABD ve Rusya'nın baskısıyla frene mi bastık?' sorusuna Erdoğan'ın sözüyle cevap verdi Ümit Özdağ, 'Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum' sözlerinden sonra Hatay girişinde engellendi Ümit Özdağ, 'Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum' sözlerinden sonra Hatay girişinde engellendi Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesinde eş zamanlı terör saldırıları düzenlendi Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesinde eş zamanlı terör saldırıları düzenlendi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DENİZ SEVDALISI ÇİFT, KATAMARANLA DÜNYA TURUNA ÇIKTI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement