Son Dakika Haberleri: ABD askerlerinden uyuşturucu yüklü denizaltıya baskın! O anlar kamerada

ABD askerlerinden uyuşturucu yüklü denizaltıya baskın! O anlar kamerada

7 gün önce

Pasifik Okyanusu'ndan ABD kıyılarına doğru hızla gelen denizaltı tespit edilince Sahil Güvenlik Teşkilatı, harekete geçti. Denizaltıya sürat tekneleriyle yaklaşan askerler, değeri 232 milyon dolar olan 7 ton uyuşturucuyu ele geçirdi. O anlar, sahil güvenlik ekiplerinin kameralarına yansıdı.

ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı (USCG), Pasifik Okyanusu'nun doğusunda tespit ettikleri ve içerisinde uyuşturucu kaçakçılarının bulunduğu denizaltıya baskın düzenledi. O anlar, sahil güvenlik ekiplerinin kameralarına yansıdı.

Olay, Pasifik Okyanusu'nun doğusunda, 18 Haziran'da meydana geldi. Cutter Munro (WMSL 755) gemisi mürettebatı, tespit ettikleri denizaltıya, sürat tekneleri ile yaklaştı. Seyir halinde olan denizaltıya yaklaşan sahil güvenlik ekipleri, tekneden denizaltının üstüne atlayarak, denizaltının üst kapanığını açtı ve kaçakçıları yakaladı. Sahip güvenlik ekiplerinin kamerasınca görüntülenen olayda, ekip komutanının, denizaltında bulunan kaçakçılara seslendiği; ardından sürat teknesiyle yaklaşan ekipleri denizaltının üzerine atladığı görüldü.

ABD medyası, denizaltıda bulunan 5 kaçakçının gözaltına alındığını bildirdi. Ekiplerin, denizaltıda bulunan, değeri 232 milyon dolar olan 7 ton uyuşturucuyu ele geçirdiği belirtildi.

"BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCISINDAN TEBRİK"

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya üzerinden operasyona dair yaptığı açıklamada, "Bu tür bir cesarete inanabiliyor musunuz? İnanılmaz bir uyuşturucu ele geçirme operasyonu" dedi. Ayrıca, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, "Bu yıl USCG, 3,6 milyar dolar değerinde uyuşturucu ele geçirdi ve 400 kaçakçıyı gözaltına aldı. USCG'nin bu hizmeti hayat kurtarıyor" ifadelerini kullandı.

ABD askerlerinden uyuşturucu yüklü denizaltıya baskın! O anlar kamerada
Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 11:19 Kaynak: DHAAltının ons fiyatı son 6 yılın en yüksek seviyesini gördü! İşte güncel fiyatlar Yunanistan, Türkiye'yi S-400 konusunda ABD'ye şikayet edip her konuda yardım istedi Trump Fed'e baskıyı sürdürüyor! Bir kez daha faiz indirimi çağrısında bulundu Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı