Denizde 1 Saatte Çıkardıklarını Kıyıda Sergiledi - Son Dakika

Denizde 1 Saatte Çıkardıklarını Kıyıda Sergiledi

06.06.2017 22:03
Denizde 1 Saatte Çıkardıklarını Kıyıda Sergiledi, System.String[]

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde 27 yıldan bu yana her Çevre Günü'nde deniz temizliği yapan balıkadam Çetin İşten, denizden çıkardıklarını kıyıda sergiledi.

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde 27 yıldan bu yana her Çevre Günü'nde deniz temizliği yapan balıkadam Çetin İşten, denizden çıkardıklarını kıyıda sergiledi.

Dünya Çevre Günü nedeniyle deniz temizliği yapan çevre gönüllüsü Çetin İşten bu sabah Ayvalık Belediyesi önünden denize daldı. Sahildeki çay bahçelerinde oturanların meraklı bakışları altında 1 saat süren temizlikte İşten, denizden, bir araç lastiği, bir scooter, cam şişeler, teneke kül tablası ve çok sayıda plastik atık çıkardı. 3 çuval çöpü kıyıda sergileyen İşten'e dalgıç Tayfun Tarı ile birlikte S.S. Ayvalık Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi İkinci Başkanı İsmail Duman ile Çevre Koruma ve Ayvalık'ı Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Halil Coşkun ve Metin Küren de eşlik etti.Çevre Koruma ve Ayvalık'ı Güzelleştirme Derneği temsilcileri 'Beni yok etme' yazılı pankart açtı.

Dünya Çevre Günü'nde her yıl iç limanda  saat deniz temizliği yaptığını söyleyen Çetin İşten, "Ben denize aşığım. Günler, yıllar geçtikçe denizimiz çok kirlendi. Biz bu denizi atalarımızdan, dedelerimizden temiz bulduk, çocuklarımıza yarın temiz kalsın. Elinizde yanık sigara dahi olsa çağırın beni o sigarayı cebime atın ama bu güzel denize atmayın. Deniz artık can çekişiyor. 30 yıl önce biz burada denize girerdik. Şu anda üstünü ne kadar berrak görseniz de altı çok bulanık ve ben bir hafta temizlemeye kalksam buradan bir TIR çöp çıkar" dedi.

Çevre Koruma ve Ayvalık'ı Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu üyesi Halil Coşkun, denize sahip çıkılması açısından bu temizliğin farkındalık yaratacağını söyleyerek, "Ayvalık'ta kanalizasyonlarımız iç denize akıyor, arıtma çalışmıyor. Ayvalık halkı hassastır, denizini temiz tutar ama bazen kolaylık olsun diye çöpler denize atılabiliyor. Ayvalık mavi kalsın" dedi. - Balıkesir

Denizde 1 Saatte Çıkardıklarını Kıyıda Sergiledi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizde 1 Saatte Çıkardıklarını Kıyıda Sergiledi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 7 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 20 bin 107 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 7 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 20 bin 107 yeni vaka tespit edildi DSÖ, Sinopharm aşısına acil kullanım onayı verdi DSÖ, Sinopharm aşısına acil kullanım onayı verdi Cani kadın, kocasını öldürüp parçalarını foseptik çukuruna attı Cani kadın, kocasını öldürüp parçalarını foseptik çukuruna attı İtalyan Carel, Türk firması CFM Soğutma'nın yüzde 51'ini satın alıyor İtalyan Carel, Türk firması CFM Soğutma'nın yüzde 51'ini satın alıyor AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti! Kapanma öncesine dönmek için neredeyse 2 ay var Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti! Kapanma öncesine dönmek için neredeyse 2 ay var
Advertisement