Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı - Son Dakika

Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı

09.01.2012 13:00
Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı, System.String[]

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki bir balıkçı, avlanmak için açıldığı denizden limana karacayla döndü.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki bir balıkçı, avlanmak için açıldığı denizden limana karacayla döndü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, beldede balıkçılıkla uğraşan Yahya Elibol, "Cansu" adlı teknesiyle levrek avlamak için Edremit Körfezi'ne açıldı. Teknesindeki oltasını denize bırakan Elibol, Nusratlıaltı bölgesinde kıyıdan yaklaşık 2 mil açıkta hareket halindeki bir canlıyı fark etti.

Teknesiyle söz konusu bölgeye giden Elibol, denizdeki canlının karaca olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Elibol, uzun bir uğraştan sonra denizden çıkardığı karacayı teknesine alıp Küçükkuyu Limanı'na döndü.

Elibol, karaya çıktıktan sonra Orman İşletme Şefliğini arayıp, karacayı Edremit Av ve Yaban Hayatı Koruma Merkezinden gelen yetkililere teslim etti.

Küçükkuyu Orman İşletme Şefi Oygar Topaloğlu, yaptığı açıklamada, karacanın Edremit'te veterinerler tarafından tedavi edileceğini ve iyileşince yeniden doğal ortamına bırakılacağını söyledi.

Topaloğlu, 1 yaşında olduğu tahmin edilen karacanın köpek saldırısından kurtulmak için denize atladığını düşündüklerini kaydetti.

- ÇANAKKALE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizden Balık Yerine Karaca Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü