Son Dakika Haberleri: Tuzla'da, Denizden Yüzerek Gelen Hırsız Lüks Tekneyi Böyle Çaldı

Tuzla'da, Denizden Yüzerek Gelen Hırsız Lüks Tekneyi Böyle Çaldı

7 ay önce

İstanbul Tuzla'da, özel bir marinada hırsız denize atlayıp yüzerek tekneye çıktı. Hırsızın tekne ile marinadan çıktığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbul Tuzla'da özel bir marinadan çalınan 14 metrelik lüks tekne, emniyeti alarma geçirdi. Yüzerek tekneye çıkan hırsızın tekne ile marinadan çıktığı anlar kameraya yansıdı. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü teknenin bulunması için özel ekip kurdu. Yapılan çalışmalar neticesinde tekne Bodrum Torba açıklarında demir atmış vaziyette bulundu.

DENİZE ATLAYIP YÜZEREK TEKNEYE ÇIKTI

Olay, 19 Temmuz günü Tuzla'da bulunan özel bir Marina'da yaşandı. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde marinanın açıklarına gelen 4 kişiden biri, gecenin ilerleyen saatlerinde denize atlayıp yüzerek tekneye çıktı. Olayı inceleyen polis, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

TEKNE, TERÖR ZANLILARININ YURT DIŞINA KAÇIRILMASI İÇİN KULLANILACAKTI

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla özel ekip kuruldu. Teknenin özellikle terör örgütü soruşturmaları zanlılarının yurt dışına kaçırılması için kullanılacağı bilgisine ulaşan ekipler, Türkiye'nin bir çok şehrinde çalışmalara başladı. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik, İstanbul ve Türkiye'deki Deniz Ticaret odaları, Deniz Hudut Kapıları, Liman Başkanlıkları, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, adeta denizleri abluka altına aldı.

TEKNE, BODRUM TORBALI'DA BULUNDU

Yapılan çalışmanın ardından tekne, Bodrum Torba'da bir balıkçı barınağında demir atmış vaziyette bulundu. Yapılan incelemelerde teknede 800 litre mazot bulunduğu ve seyir rotasının İtalya olduğu öğrenildi. Teknede parmak izi çalışması yapan ekipler, zanlıların yakalanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. İncelemelerin ardından Tuzla'ya getirilen tekne, sahibine teslim edildi.

TEKNENİN ÇALINMA ANI KAMERADA

Tuzla'da özel bir marinanın açıklarına geldikten sonra gece saatlerinde yüzerek tekneye çıkan hırsızın tekne ile marinadan çıktığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.


YORUMLAR


Ayvacık'taki Deprem Anının En Net Görüntüsü Ortaya Çıktı! Büyük Panik Kamerada Vatandaşın İhbarı ile Yabancı Tabelalar Tek Tek Söküldü

Dolar Yeni Güne Nasıl Başladı? İşte Son Durum