Son Dakika Haberleri: Bin Çocuk Denizi İlk Kez Gördü

Bin Çocuk Denizi İlk Kez Gördü

7 yıl önce

İstanbul'da yaşayan ve denizi görmemiş bin çocuk Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Boğaz turu yaptı.

Bin Çocuk Denizi İlk Kez Gördü, System.String[]
İstanbul'da yaşayan ve denizi görmemiş bin çocuk Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Boğaz turu yaptı. Çocuklar, denizi görmenin ve Boğaz'da tur atmanın keyifli olduğunu söyledi.

Bağcılar, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Kartal, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Üsküdar'da oturan, aralarında bu zamana kadar denizi görmeyen çocukların da bulunduğu bin çocuk Kabataş'ta buluştu. İGDAŞ sponsorluğunda gerçekleşen Boğaz turunun ana teması 'Temiz deniz ve temiz su kaynaklarımız ile temiz hava: Sağlıklı gelecek' oldu.

Bin çocuğun denizle buluştuğunu ifade eden İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, bütün çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı kutladığını söyledi.

Amaçlarının denizi görmemiş çocukları denizle buluşturmak olduğunu aktaran Deniz Temiz Derneği Eren Onay, "Gemiyle bir şehir yolculuğu yapacağız. Kabataş'tan yola çıkarak, Üsküdar İskelesi'ne, oradan da Fatih Sultan Mehmet ve Boğaz Köprüleri'nden geçeceğiz. Beylerbeyi Sarayı ve daha birçok güzel mekanı göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

'DENİZİ GÖRMEK HEYECAN VERİCİ'

Daha önce deniz görmediğini söyleyen çocuklardan 4. sınıf öğrencisi Fatma Ergün, "Denizi görmek heyecan verici. Okul bu geziyi düzenlediği için çok sevindim. Şu an çok heyecanlıyım." diye konuştu.

Daha önce denizi görmesine rağmen Boğaz'ı ilk defa gördüğünü belirten Büşra Işık da "Küçük yaşta gemiye binmiştim. Çok heyecanlıyım. Gezi aklımda kalacağı için de çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Vapura hiç binmediğini kaydeden Ceyda Baştürk ise "Arkadaşlarımla beraber vapura binmek çok güzel. Güzel bir anı olacak." dedi.
Haber Yayın Tarihi : 23.04.2013 02:48 Kaynak: CHAKONDA'dan 23 Haziran İstanbul seçimi değerlendirmesi: İmamoğlu lehine fark açılacak NATO'dan kritik Türkiye açıklaması: Askeri ilişkiler kesinlikle pozitif Nijerya'da çobanlarla çiftçiler arasında çatışma çıktı: 13 ölü