Denizli'de 2011 Böyle Geçti - Son Dakika

Denizli'de 2011 Böyle Geçti

22.12.2011 11:40
Denizli'de 2011 Böyle Geçti, System.String[]

Denizli'de kasım ayında Çevreyolu 1.Kısım 2.Etabı olan Laodikya Kavşağı-Ankara bağlantı kavşağı arasındaki çevre yolunun açılışı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle yapıldı.

Denizli'de kasım ayında Çevreyolu 1. Kısım 2. Etabı olan Laodikya Kavşağı-Ankara bağlantı kavşağı arasındaki çevre yolunun açılışı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle yapıldı.

Eylül-Aralık döneminin gelişmeleri şöyle:

-EYLÜL-

1 Eylül: Acıpayam ilçesindeki Girenizliler Derneği tarafından, Acıpayam- Dalaman yolunun asfaltlanması ve Dalaman Çayı'nın temizlenmesi talebiyle

"Yete Gari" adıyla Acıpayam'dan Dalaman'a yürüyüş gerçekleştirildi.

9 Eylül: Denizli'deki bir müzik grubunun solisti Halil Erten, çalıştığı tekstil fabrikasında elektrik akımına kapılarak, hayatını kaybetti.

19 Eylül: Denizli'de bir tekstil firması acı biber, ahududu, zeytinyağı gibi bazı gıda ürünlerini nanoteknolojiyle kumaşa işleyerek yağ yakıcı kumaş üretti.

20 Eylül: Kuruluş tarihi 26 Mayıs 1966 olarak bilinen Denizlispor'un, I. Dünya Savaşı yıllarında "koşarken nefesleri kesilmeyen askerler yetiştirmek" için kurulan Denizli Gençler İdman Yurdu kulübünün devamı olduğu bildirildi.

21 Eylül: Denizli Belediyesi, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Denizli ile ilgili Osmanlı dönemine ait 52 bin belgenin yer aldığı sergiyi Pamukkale Üniversitesi'nde (PAÜ) açtı.

25 Eylül: Partisinin il başkanları toplantısı sonrası Pamukkale'yi gezmek isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bölgeye araçla girişe izin verilmemesi dolasıyla Pamukkale'ye giremedi.

27 Eylül: Denizli Belediyesinin, "İtfaiye Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlediği, Türkiye'nin ilk gece yangın tatbikatında oluşan patlamaları gerçek sanan vatandaşlar, polise ihbarda bulundu.

-EKİM-

3 Ekim: Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde yapılan araştırmada, Anadolu ırkı arının zehrinin bazı tür kanser hücrelerinin ölümüne sebep olduğunun tespit edildiği bildirildi.

10 Ekim: Çameli ilçesine bağlı Karabayır Köyünde sel sularına kapılan 60 yaşındaki Sıdıka Gümüş yaşamını yitirdi.

11 Ekim: Şiddetli yağışın ardından bazı köylerdeki tarlalar, derelerden taşan suların çekilmesiyle, zarar gören balık çiftliklerinden kaçan balıklarla doldu.

16 Ekim: Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar görevinden istifa etti.

17 Ekim: Denizlispor'un basın sözcüsü Turgay Mersin, takımın yeni teknik direktörünün Osman Özköylü olduğunu açıkladı.

21 Ekim: Pamukkale Üniversitesi akademik yıl açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katıldığı törenle yapıldı. Bakan Günay, 15 ülkeden gelen gençler tarafından 60 bin atık pet şişelerden yapılan Pamukkale heykeli sergisinin açılışını yaptı. Günay, Laodikya Antik Kenti'nde Tapınak A'nın açılışını gerçekleştirdi.

24 Ekim: Denizli Belediyesi tarafından toplanan battaniye, yorgan, ısıtıcı, kuru bakliyat, temizlik malzemeleri tırla Van'daki depremzedelere gönderildi.

-KASIM-

11 Kasım: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 25 Eylülde partisinin il başkanları toplantısından sonra Pamukkale'ye ziyaretinin gerçekleşmemesine ilişkin tartışmaların ardından, Pamukkale Örenyeri İşletme Müdürü Nevzat Sallıo'nun görev yeri değişti.

14 Kasım: Fener Rum Patriği Bartholomeos, Hazreti İsa'nın 12 havarisinden Aziz Philippus'un mezarının bulunduğu Pamukkale Ören Yeri'ni ziyaret etti ve Şehitlik Tepesi'ndeki Aziz Philippus Martyrionu'nda düzenlenen ayini yönetti.

20 Kasım: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Karahayıt Colossae Termal Otel'de sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelerek ilin sorunlarını dinledi. Bakan Binali Yıldırım daha sonra, Çevreyolu 1. Kısım 2. Etap olan Laodikya Kavşağı-Ankara bağlantı kavşağı arasındaki çevre yolunun açılışını yaptı. Kendi kullandığı araçla çevre yolunun devamı olan 2. kısmın temelinin atılacağı Ankara bağlantı kavşağına kadar giden Yıldırım, burada 2. kısmın temelini atarken, iş makinesine binerek bir süre operatörlük yaptı, kepçe ile yerden aldığı toprağı kamyona boşalttı. Daha sonra Denizli Belediyesini ziyaret eden Yıldırım, Belediye Başkanı Osman Zolan'dan belediyenin çalışmaları ve kentin sorunları hakkında bilgi aldı.

22 Kasım: İcradaki araçların satışında ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı.

24 Kasım: Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası, Pamukkale Üniversitesi'nde (PAÜ) Türk Müziği konseri verdi.

24 Kasım: Denizli Devlet Tiyatrosu, Haldun Dormen'in yazıp yönettiği

"Kantocu" oyunuyla açıldı.

25 Kasım - Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü bünyesinde kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası, kültür ve sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılması çalışmalarına yönelik başlatılan uygulama kapsamında, Denizli'nin köylerindeki okullarda, mini konserler vererek, enstrümanları tanıttı.

-ARALIK-

1 Aralık: Denizli'de kar maskesi kullanarak üç akaryakıt istasyonundan yaklaşık 2 bin lirayı silah zoruyla gasbettiği iddia edilen 6 kişi, olayın ardından kaçırmaya çalıştıkları ancak daha sonra serbest bıraktıkları istasyon çalışanın bindirildiği otomobilin koltuğuna düşürdüğü sigaranın yanık izi sayesinde yakalandı.

11 Aralık: Denizli'de bir ilköğretim okulu, anne ve babalarının okuma alışkanlığı konusunda çocuklarına örnek olmasını sağlamak için velilere yönelik, yapılacak sınav sonucunda "çeyrek altın" ödüllü kitap okuma kampanyası düzenledi. Velilerin okuma alışkanlığı konusunda çocuklarına örnek olmasını sağlamak için düzenlenen altın ödüllü kitap okuma kampanyasında, anne ve babalar sınava girdi.

14 Aralık: Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zorlu, 75 MWe kurulu güce sahip Türkiye'nin en büyük jeotermal enerji santralini kuracağı Kızıldere Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 77 dönümlük arazinin tahsisi için Denizli Valiliği'nde protokol imzaladı.

19 Aralık: Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Diploma Eki (DE) etiketi alan üniversitenin Avrupa Kredi Transfer Sistemi alacağını, mezun olan öğrencilerin almış oldukları diplomanın, AB ülkelerinin üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin diploması ile eşdeğer olacağını kaydetti.

20 Aralık: Denizli Valisi Abdülkadir Demir'i ziyaret eden Öger Türk Tur Türkiye Müdürü Adil Serim, 23 Mayıs 2012'den itibaren Denizli- Münih direkt uçak seferlerinin başlayacağını bildirdi.

20 Aralık: Denizlispor'un kulüp başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu istifa etti.

- DENİZLİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizli'de 2011 Böyle Geçti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 7'nci kez alkollü yakalandı! Ehliyetine 2046 yılına kadar el konuldu 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu