Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto - Son Dakika

Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto

07.09.2012 14:57
Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto, System.String[]

Denizli'de, KESK, TMMOB ve ÖDP üyelerinden oluşan Denizli Barış Platformu, Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda, 25 askerin şehit düşmesini protesto etti.

Denizli'de, Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) ve Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyelerinden oluşan Denizli Barış Platformu, Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda, 25 askerin şehit düşmesini protesto etti.

Siyah uzun bir bezde, her biri şehit askeri temsilen açılan 25 delikten başlarını çıkaran Denizli Barış Platformu üyeleri Candoğan Parkı önünde toplandı. 'Artık analar ağlamasın, gençler ölmesin', 'AKP asker ölümlerinin hesabını versin' diye slogan atan grup Delikliçınar Meydanı'na kadar yürüdü. Burada grup adına açıklama yapan Eğitim-Sen Denizli Şube Başkanı Ali Şimşek, "2010 yılı başından beri kışlalarda 250 asker hayatını kaybetti. Çatışmalarda her gün ölen 'birkaç Mehmet', bu tablonun dışındadır. Fabrikada, kışlada ölenler yoksul halkın çocukları. Afyonkarahisar'daki patlamanın sorumluları bulunup, hesap vermelidir" dedi.

Açıklamadan sonra bir süre oturma eylemi yapan grup ardından dağıldı. - Denizli

Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto
Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto
Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto
Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto
Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli'de, 25 Şehit İçin Protesto - Son Dakika


Son Dakika

Ateşkesi 4 dakikada bozan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan akılalmaz sözler: Anlaşmaya sıkı sıkıya bağlıyız Denizi olmayan Diyarbakır'da tekne alt geçitte mahsur kaldı Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro haftaya rekorla başladı İETT otobüsünde yandaki kadına bakıp mastürbasyon yapan sapık kamerada Trabzonspor'da Eddie Newton gidiyor Abdullah Avcı geliyor Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları içinde veda etti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti