Denizli'de 30 ağustos için yürüyüş ve melek mosso konseri - Son Dakika

Denizli'de 30 ağustos için yürüyüş ve melek mosso konseri

31.08.2019 11:45
Denizli'de 30 ağustos için yürüyüş ve melek mosso konseri, System.String[]

DENİZLİ'nin Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenledi.

DENİZLİ'nin Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenledi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüşte, 200 metrelik Türk Bayrağı açıldı. Yürüyüşün sonunda şarkıcı Melek Mosso konser verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yılı nedeniyle düzenlenen fener alayında Merkezefendi Kültür Merkezi (MKM) önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla Şehit Öğretmen Yusuf Batur Caddesi'ne kadar İzmir Marşı eşliğinde yürüdü. Yürüyüş esnasında Atatürk posterlerinin yani sıra 200 metrelik Türk bayrağı da açıldı.

MELEK MOSSO RÜZGARI

Yürüyüşün ardından Melek Mosso konser verdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Melek Mosso'nun sahne performansı, izleyenlerden yoğun alkış aldı. Merkezefendi Belediye Başkanı CHP'li Şeniz Doğan, sahneye çıkarak ünlü şarkıcıya çiçek takdim etti. Konser sırasında hayranlarına seslenen Melek Mosso ise, "Hepimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Bu özel günde Atatürk ve silah arkadaşlarını gururla anıyorum" dedi. Emine Bulut cinayetinin toplumda büyük bir üzüntü yarattığına da değinen Mosso, "Aslında Türkiye'nin her yerinde her an her saniye bir kadın cinayeti, bir çocuk tacizi, bir istismar, bir haksızlık yaşıyoruz. Elimizden ne geliyor dememeliyiz. Elimizden çok şey gelebilir. Biz sustukça, kapımızı kapattıkça, arkamızı döndükçe büyüyecek bir çığ bu. Bu çığın büyümesine asla izin vermemeliyiz. Çünkü bizler insanız. Bizler insan gibi yaşamak istiyoruz. Giydiğimiz şortla, makyajımızla, başörtümüzle anılmak, objeleştirilmek istemiyoruz. Biz her zorluğun karşısında dimdik duran Anadolu kadınıyız. Kimse bize güçsüz zayıf ve muhtaç olduğumuzu düşündüremez" diye konuştu.

Mosso konserini İzmir Marşı ile sonlandırdı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli'de 30 ağustos için yürüyüş ve melek mosso konseri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İnternetten mikro ihracata yüzde 50 vergi muafiyeti Cemre Kemer'in çocuğunun cinsiyeti belli oldu Oktay Kaynarca, İbo Show'a katılanları eleştiren Güvenç Dağüstün'e öfke kustu Milan Yusuf Yazıcı'nın peşine düştü! Sezon sonu resmi teklif yapacaklar Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Kamyon kaldırımda uyuyan işçileri ezdi: 13 ölü AK Parti MKYK'da 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili teklif Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdırdı