Denizli'de AK Parti'li Eski Milletvekilinin Doktor Kızı ile İl Başkanı'nın Doktor Eşinin Tayinleri Konuşuluyor - Son Dakika

Denizli'de AK Parti'li Eski Milletvekilinin Doktor Kızı ile İl Başkanı'nın Doktor Eşinin Tayinleri Konuşuluyor

Denizli\'de AK Parti\'li Eski Milletvekilinin Doktor Kızı ile İl Başkanı\'nın Doktor Eşinin Tayinleri Konuşuluyor
Son Güncelleme: 05.01.2012 13:28

Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere doktor eksiği olan yerlere atama için geçen Ağustos ayında kura çekimi yapıldı.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere doktor eksiği olan yerlere atama için geçen Ağustos ayında kura çekimi yapıldı. Kura çekimine Türkiye genelinden katılan 51 göz doktorundan biri de önceki dönem AK Parti Denizli milletvekili Mithat Ekici'nin kızı Uzm. Dr. Feyzahan Ekici oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Bölümü'nden mezun olan Uzm. Dr. Feyzahan Ekici, kurada Denizli Tavas Devlet Hastanesi'ni çekti. Burada göreve başlayan Ekici, bunun yanısıra "ihtiyaç nedeniyle" haftanın iki günü de babasının milletvekili olmadan önce başhekimlik yaptığı Denizli Devlet Hastanesi'nde çalışmaya başladı. 40'ıncı Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası'nda memleketi Denizli'yi çeken doktorun atamasının 5 Eylül'de yapıldığı öğrenildi.

"BÜYÜK TESADÜF"

Denizli Tabip Odası Başkanı Dr. Ersin Çağırgan, eski milletvekilinin kızı ve iktidar partisinin il başkanının eşinin memleketlerinde görev yapmasının "elbette çok doğal" olarak değerlendirilebileceğini, ancak ikisinin de durumunun "büyük tesadüf" olduğunu söyledi.

Uzm. Dr. Feyzahan Ekici'nin mecburi hizmet zorunluluğu bulunduğunu belirten Çağırgan, "Sayın meslektaşımız mecburi hizmetini yapmak zorundaydı. Kura çekimi bilgisayar ortamında yapıldı. Nasıl oluyor da ilk ataması Tavas'a çıkıyor? Bu çok düşündürücü. Uzman doktor olduğu için mecburi hizmet zorunluluğu var. Mecburi hizmet birimi, Denizli'ye 46 km. uzaklıktaki Tavas'ta bulunuyor. Feyzahan Ekici haftanın iki günü de kent merkezinde çalışıyor. 11 Aralık 2007'de Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren mecburi hizmet yasasını TBMM'den çıkartan milletvekillerinden biri de Mithat Ekici idi. Kızına ayrıcalık tanındığını düşünüyorum" dedi.

"TORPİL MÜMKÜN DEĞİL"

"İHTİYAÇTAN KAYNAKLANDI" - Denizli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli'de AK Parti'li Eski Milletvekilinin Doktor Kızı ile İl Başkanı'nın Doktor Eşinin Tayinleri Konuşuluyor - Son Dakika


Advertisement