Büfe sahibi, EFT dolandırıcılığı yöntemiyle 3 bin 200 lira dolandırıldı - Son Dakika

Büfe sahibi, EFT dolandırıcılığı yöntemiyle 3 bin 200 lira dolandırıldı

Denizli'de bir büfeye giren 2 kişi, 3 bin 200 liralık alışverişi EFT ile ödediklerini söyleyerek, büfe sahibini dolandırdı. Hesabına para gelmediğini fark eden mağdur işletmeci şikayetçi oldu.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşanan olayda, büfe işletmecisi Ali Yıldız, 3 bin 200 TL'lik içki ile sigara alan ve telefondan EFT'yle ödeme yaptıklarını söyleyen 2 kişi tarafından dolandırıldı. Yıldız'ın şikayeti üzerine jandarma, EFT talimatını bankayla görüşüp, iptal ettikleri anlaşılan ve bu şekilde başka bir çok kişiyi de dolandırdıkları belirlenen 2 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

3 BİN 200 LİRALIK ALIŞVERİŞ YAPTILAR

31 Temmuz'da Pamukkale ilçesi Pamukkale Mahallesi'nde yaşanan olayda Ali Yıldız'a ait büfeye gelen 2 kişi, toplam 3 bin 200 TL'lik alışveriş yaptı. Yıldız'ın IBAN numarasını alan ve parayı banka hesabına EFT yaptıklarını söyleyen 2 kişi dükkandan ayrıldı. Bir süre sonra Yıldız, hesap işlemlerinde bir hareket olmadığını görünce dolandırıldığını anladı. Bunun üzerine Yıldız, jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Denizli Jandarma Komutanlığı'nın Suç Araştırma Timi (JASAT), şikayet üzerine araştırma başlattı.

Büfe sahibi, 'EFT dolandırıcılığı' yöntemiyle 3 bin 200 lira dolandırıldı

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞLAR

İş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen JASAT ekibi, 2 şüphelinin kimliğini tespit edip, yakalamak için çalışma başlattı. Şüphelilerin çok sayıda esnafı EFT yoluyla dolandırdığı sanılıyor.

Büfe sahibi, 'EFT dolandırıcılığı' yöntemiyle 3 bin 200 lira dolandırıldı

"DİĞER ESNAF ARKADAŞLARIMI UYARIYORUM"

Büfe sahibi Ali Yıldız, esnafı EFT dolandırıcılarına karşı uyararak şu sözleri dile getirdi: "İş yerime gelen iki kişi, toplam 3 bin 200 liralık içki ve sigara alışverişi yaptı. Yanlarında para ve kredi kartı olmadığını söyleyip, EFT yapacaklarını söylediler. Telefonla benim IBAN hesabıma parayı gönderdiğini söyleyip, gösterdi. Ben de inandım. Sonra fark ettim, EFT mesai dışında anında hesaba yatmıyormuş, mesai saati başlayınca para geliyormuş. EFT'yi bana gösterdikten sonra iptal etmiş. Ben de diğer esnaf arkadaşlarımı uyarıyorum. Bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olsunlar".

Büfe sahibi, EFT dolandırıcılığı yöntemiyle 3 bin 200 lira dolandırıldı

Haber Yayın Tarihi: 07.08.2020 08:10 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Büfe sahibi, EFT dolandırıcılığı yöntemiyle 3 bin 200 lira dolandırıldı - Son Dakika

YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İşte bayram trafiklerini sona erdirecek Kuzey Marmara Otoyolu'nun güncel fiyat tablosu Karantinadan kaçan yaşlı adam, dükkanında yorgan dikerken yakalandı Karantinaya alınan yaşlı adam, evinde ölü bulundu "Kocan seni aldatıyor" mesajıyla şoke olan Eylül Öztürk, kimin gönderdiğini öğrenince ağzı açık kaldı Son dakika: Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı kesimini açtı: Ülkemize yıllık katkısı 595 milyon lira Tutuklanan Halil Sezai'nin oyuncu kardeşi Duygu Paracıkoğlu'dan ilginç çıkış: Kınıyorum ama o adam masum değil Jamal Musiala, Bayern Münih formasıyla Bundesliga'da gol atan en genç futbolcu oldu Oyun için çıktığı demir korkuluk, 12 yaşındaki çocuğun koluna saplandı