Denizli'de Elektronik Atık Toplama Kampanyası - Son Dakika

Denizli'de Elektronik Atık Toplama Kampanyası

18.02.2012 17:26
Denizli'de Elektronik Atık Toplama Kampanyası, System.String[]

Denizli'de bir firma, topladığı 1 tona yakın elektronik atığı, Doğa ve Çevre Vakfı'na (DOÇEV) teslim etti.

Denizli'de bir firma, topladığı 1 tona yakın elektronik atığı, Doğa ve Çevre Vakfı'na (DOÇEV) teslim etti.

Gelecek nesiller için çevrenin korunmasına dikkat çekmek isteyen Fatih Ferforje şirketi, Bilgi İşlem Bölümü önderliğinde çevrenin atıklardan arındırılması ve korunması için elektronik atıkları toplama kampanyası başlattı.

Şubat ayı içerisinde düzenlenen kampanya sonucunda 1 tona yakın bilgisayar, yazıcı, monitör gibi elektronik atıklar toplanarak DOÇEV'e teslim edildi.

Fatih Ferforje İnsan Kaynakları ve Bilgi İşlem Sorumlusu Ömer Fatih Filiz, sadece şirkete ait cihazların değil çalışanların kişisel kullanımındaki elektronik cihazların da toplanarak bu kapsamda değerlendirilmesinin sağlandığını belirtti.

Sınırlı kaynakların daha az tüketilmesine katkı sağlarken, gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir dünya oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Filiz, şunları kaydetti:

"Global elektronik pazarın gelişmesi sonucunda teknolojinin diğer yüzü ortaya çıkmakta ve hızla artan elektronik atıklar insan sağlığını tehdit eder bir boyuta gelmektedir. Örnek olarak bakarsak, bilgisayarlar veya cep telefonları yüzlerce hatta binlerce parçadan oluşmaktadır. Bu parçaların birçoğunda kurşun, cıva, kadminyum, fosfor, baryum gibi ağır metaller ve gazlar ile büyük miktarlarda plastik kullanılmaktadır. Elektronik atıklar çöplüklerde dolgu yapıldıklarında, yakıldıklarında veya ayrıştırma işlemleri sırasında, bu tehlikeli maddeler açığa çıkarak hem iş hem de çevre güvenliğini tehdit edebilmektedirler. Yıllar önce pil atıklarıyla başlattığımız kampanyanın bugün geldiği nokta çok sevindiricidir. Elektronik atıkların toplanıp geri dönüşümünün sağlanarak doğal kaynakların korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi işlemleri, DOÇEV aracılığıyla yapılarak ormanlarımıza yeni fidanların dikilmesine sebep olunmaktadır. Bu özverili hizmetleri için DOÇEV yetkililerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz."

- DENİZLİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizli'de Elektronik Atık Toplama Kampanyası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Derbi maçı sonrası Fenerbahçe taraftarının coşkusu stat çevresine taştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor