Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı - Son Dakika

Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı

05.07.2019 16:35
Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı, System.String[]

Denizli'den hac ibadetini yerine getirmek isteyen ilk kafile yola çıktı.

Denizli'den hac ibadetini yerine getirmek isteyen ilk kafile yola çıktı. Hacı adayları, Üçler Mahallesi Hilal Camii'nde telbiye, dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Hilal Camii'nde düzenlenen hacı uğurlama törenine, İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Palabıyık, İl Vaizi Osman Verim, Hac ve Umre Kısım Şefi Ahmet Arıcı, din görevlileri, hacı adaylarının yanı sıra yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Tören Sarayköy İlçesi Çarşı Cami İmam Hatibi Bilal Aydın'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda açılış konuşması yapan İl Müftülüğü Vaizi Osman Verim, "Ülkemizden ve Denizlimizden ilk hac kafilesini uğurluyoruz. Kutsal yolculuğa çıkan hacı adaylarımızı canı gönülden tebrik ediyor, sırada bekleyen tüm kardeşlerimize de en kısa zamanda gidebilmelerini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Hacı adaylarının yolculuğunun hayırlı ve mübarek olmasını ifade eden İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Palabıyık, Kabe'ye ve Mescid-i Nebevi'ye doğru hareket edecek olan hacı adaylarına, Cenab-ı Allah'tan kolaylıklar dilediğini söyledi.

Müftü Vekili Palabıyık'ın duası sonrası din görevlilerinin telbiye getirmesiyle hacı adayları ve vatandaşlar arasında duygu dolu anlar yaşandı.

Dua sonrası Palabıyık, havaalanına hareket edecek hacı adaylarının otobüslerini ayrı ayrı ziyaret ederek, mebrur bir hac yapmalarını ve sağ salim ülkelerine dönmeleri niyazında bulundu. - DENİZLİ

Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı
Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı
Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı
Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı
Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Denizli'de ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem Merkez Bankası'nın hamleleriyle düşüşe geçen dolar, 7,79'dan işlem görüyor Çevreye 'çay paketliyoruz' dedikleri depoda cinsel içerikli ürün imal eden zanlılar suçüstü yakalandı Bir anlık dalgınlıkla yıllardır biriktirdiği 3 bileziği çöpe attı Taksim'de taciz ettiği kadın, "Uğraşmak istemiyorum" deyince sanık tahliye edildi Koronavirüs kapsamında kapalı olması gereken eğlence mekanında cinayet Ünlü modacı Rufat İsmayil, Menajerimi Ara dizisinde kıyafeti kötülendiği için suç duyurusunda bulundu Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz