Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası - Son Dakika

Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası

17.02.2012 15:43
Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası, System.String[]

Denizli'nin birçok yerinde kar etkili olurken, protokol üyeleri ve basın mensupları zaman zaman atıştıran kar altında açık havuzda yüzmenin keyfini yaşadı.

Denizli'nin birçok yerinde kar etkili olurken, protokol üyeleri ve basın mensupları zaman zaman atıştıran kar altında açık havuzda yüzmenin keyfini yaşadı. Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı dün geceden itibaren Denizli'de de etkili oldu. Gece yarısı başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde 20 santimetreyi bulurken, bazı ilçelerde okullar tatil edildi, İl Özel İdaresi Müdürlüğü ekipleri de merkez ile 16 ilçede köy ve karayollarının açık kalması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bazı ilçelerde kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı öğrenilirken, hava sıcaklığı da 3 dereceye düştü. Sabah işe gitmek için evden çıkan vatandaşlar kar şaşkınlığı yaşarken, protokol üyeleri ve basın mensupları Pamukkale'de havuz sefası yaptı.

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağcı ve diğer protokol üyeleri ile basın mensupları, Pamukkale antik havuzunda yorgunluk attı. Basın mensuplarının yanı sıra, Denizli Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve AK Parti İl Başkanı Avni Örki, 32 dereceyi bulan havuza girdi. Denizli Valisi

Abdülkadir Demir, havuza girme yerine basın mensuplarının fotoğraf makinası ve kameralarıyla yüzenleri görüntülemeyi tercih etti. Zaman zaman atıştıran kar ve soğuk hava protokol üyeleri ve basın mensuplarına zor anlar yaşattı.

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, 17 Şubat gününde Türkiye'nin bir çok yerinde karla mücadele edildiğini belirterek şöyle konuştu:

"Denizli'deki bazı ilçelerde kar sebebiyle okullar tatil edildi. Ama biz bugün Pamukkale'ye rengini veren suyun bulunduğu havuzdayız. Şu an protokol üyeleri ve gazeteciler su içinde yüzüyorlar. Suyun sıcaklığı 32 derece, dış sıcaklık 3 derece. Bu sıcaklıkta bu güzelliği görebiliyoruz. Biz bütün Türkiye'yi Denizli'ye, Pamukkale'ye, Karahayıt'a ve buradaki termal tesislere davet

ediyoruz." - DENİZLİ

Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası
Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası
Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası
Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Denizli'de Kar Pamukkale'de Havuz Sefası - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama