Denizli'de, "Mekke'nin Fethi" Etkinliği Düzenlendi - Son Dakika

Denizli'de, "Mekke'nin Fethi" Etkinliği Düzenlendi

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, Mekke'nin Fethi'nin 1381.yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Denizli'de,

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, Mekke'nin Fethi'nin 1381. yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen fetih gecesine Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Ahmet Eryılmaz, yaptığı konuşmada Mekke'nin fethi ile ilgili Türkiye genelinde 200 faklı il ve ilçede fetih programı düzenlendiğini söyledi.

Mekke'nin fethinin Kudüs'e, Endülüs'e, Malazgirt Zaferi'ne ve İstanbul'un Fethi'ne kapı açtığını dile getiren Eryılmaz, "Bu fetih, Mekke'de Müslümanların çektikleri acıların, ödedikleri bedellerin, karşılaştıkları zulüm ve saldırılara karşı sergiledikleri sabır, direniş ve fedakarlığın bir semeresidir" dedi.

Kur'an-ı Kerim okuma dünya birincisi Mehmet Kılıç'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Akköy Müftüsü Musa Bilgiç, geceye katılanlara Mekke'nin Fethi'ni anlattı.

- DENİZLİ

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 14:04 - Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizli'de, 'Mekke'nin Fethi' Etkinliği Düzenlendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

19'u futbolcu 41 kişinin korona olduğu Flamengo, hükmen yenilgiden son anda kurtuldu Çin'de dağ sıçanı yiyen kadında 'bubonik veba' tespit edildi, 17 bölge risk altında Manchester United'lı taraftarlar: Dünyanın en çekici sporcusu geldi, Sancho artık Dortmund'u bırakmaz Bağdat Uluslararası Havalimanı'na roketli saldırı: 5 ölü, 2 yaralı Komşusunun eşiyle yasak aşk yaşayan Cengiz K.'nın skandalları bitmek bilmiyor: Esra'da güzellik desen yok, para desen yok Fahriye Evcen fotoğraf paylaştı! 2 saatte yarım milyondan fazla beğeni aldı Rus askeri öğrenciler yarı çıplak vaziyette Çanakkale Boğazı'ndan geçti Sanatçı Şehrazat, telif haklarını ödemeyen Acun Ilıcalı'ya uçak aldığı için öfke kustu: Haram zıkkım olsun