Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı - Son Dakika

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

27.07.2021 14:10

Denizli'de manavdan aldığı armudu yemeye hazırlanan şahıs, üstünde oldukça nadir görülen ve 'cennetten gelen bir hayır' olduğuna inanılan Udumbara çiçeğine rastladı. Budizm inancında bu çiçek açtığında bir kral doğuyor.

Çal ilçesinde alışveriş yapmak bir manava giden Abdurrahman Usul ve Recep Zabun, aldıkları meyvelerle birlikte mesire alanına gitti. Ardından masada oturan Usul, poşeti açarak armudu yemeye hazırlanırken, üstünde bir şey olduğunu fark etti.

ARMUDU YEMEYİP SAKLADI

Yakından inceleme yapan Usul, daha önce bilgi sahibi olduğu 'Avatar' da denilen Udumbara çiçeğini gördü. Cennetten gelen hayır çiçeği olduğuna inanıldığını arkadaşı Zabun'a söyleyen Uslu, armudu özenle saklamaya karar verdi.

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

'CENNETTEN GELEN HAYIR' OLARAK BİLİNİYOR

Çiçeğin aynı zamanda ortaya çıktığı an bir kralın doğacağına da inanıldığını belirten Usul, "Budizm efsanesinde yer alan ve 'Cennetten gelen hayır' olarak bilinen Udumbara çiçeğin ortaya çıktığı zamanlarda bir kralın doğacağına inanılıyormuş. Ne kadar doğru olduğu bilinmez" dedi.

GERÇEK ÇOK BAŞKA

Öte yandan, uzmanlar ise Udumbara çiçeği olarak lanse edilen organizmanın, aslında bir böceğe ait yumurtalar olduğunu belirtiyor.

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı 00:43 Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi 00:23 Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi Serdar Ortaç'a ünlü oyuncu Zafer Algöz'den sert tepki! Beşiktaş taraftarından beğeni yağdı 00:03 Serdar Ortaç'a ünlü oyuncu Zafer Algöz'den sert tepki! Beşiktaş taraftarından beğeni yağdı
Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar 23:38 Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz 22:40 Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti 21:30 Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti
Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler 18:54 Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı 18:04 Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı
Advertisement