Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Denizli'de ve Uşak'ta Hayat Normale Döndü - Son Dakika

Denizli'de ve Uşak'ta Hayat Normale Döndü

Yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışından olumsuz etkilenen Denizli ve Uşak'ta hayat normale döndü.

12.01.2012 - 12:33,

Yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışından olumsuz etkilenen Denizli ve Uşak'ta hayat normale döndü.

Denizli kent merkezi ve ilçelerinde kar yağışı, dün geceden itibaren kesildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, kapanan köy yollarını açmak için çalışmaların halen sürdüğünü söyledi. 14 greyder, iki bıçaklı kamyon, 10 kamyonetle çalışan ekiplerin saat 04.00'a kadar yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Oklu, 142 köy yolunda 934 kilometrelik bölümün kardan temizlenerek ulaşıma açıldığını belirtti. Oklu, Honaz İlçesi'ne bağlı Sapaca Köyü, Çivril İlçesi'ne bağlı Aşağıçapa, Yukarıçapa ile Osmanköy'de ve Tavas İlçesi'ne bağlı Alpa Köyü'nde yolu kardan temizleme çalışmalarının sürdüğünü anlattı. Oklu, "Çalışmaların bugün öğle saatlerine kadar biteceğini tahmin ediyoruz. Buzlanma ve don olmadığı için çalışmalarda sıkıntı yaşanmıyor. Karla mücadelede sona gelmek üzereyiz" dedi.

Şehirlerarası yollarda ise buzlanmaya karşı tuzlama çalışmasının devam ettiği, yolların ulaşıma açık olduğu öğrenildi.

Uşak'TA DA YAĞIŞ KESİLDİ

Uşak'ta iki gün etkili olan kar yağışı gece kesildi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye düştüğü Uşak'ta kar yerini buza bıraktı. Ankara- İzmir ve Uşak- Denizli karayollarında trafik akışı normale dönerken, Karayolları ekipleri zaman zaman buzlanan Dumlu ve Yenişehir rampalarında tuzlama çalışmaları yapıyor. Köylere Hizmet Götürme Birimi'ne bağlı kar ekipleri de köy yollarının tamamını açtı. Şehir merkezinde ise belediye ekipleri cadde ve sokaklar ile yaya kaldırımlarında meydana gelen buzları temizliyor. Ankara- İzmir ve Uşak- Denizli karayolunda seyreden sürücüler de trafik ekipleri tarafından gizli buzlanmalara karşı uyarıldı.

Meteoroloji yetkilileri yaptığı açıklamada, Uşak'ta havanın iki gün parçalı bulutlu ve hava sıcaklığının sıfırın altında 7 derece olacağını bildirdi.

RÇ,YK(AÖ/BT) - Denizli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli'de ve Uşak'ta Hayat Normale Döndü - Son Dakika


Advertisement