Denizli'deki Kar Yağışı - Son Dakika

Denizli'deki Kar Yağışı

13.01.2012 11:40
Denizli'deki Kar Yağışı, System.String[]

Denizli Belediye Başkan Vekili Sezai Günalp, kentte etkili kar yağışının görüldüğü 10-11 Ocak tarihlerinde, vatandaşlardan gelen bin 70 kar ihbarının tamamının değerlendirilerek anında müdahale edildiğini, oluşturulan...

Denizli Belediye Başkan Vekili Sezai Günalp, kentte etkili kar yağışının görüldüğü 10-11 Ocak tarihlerinde, vatandaşlardan gelen bin 70 kar ihbarının tamamının değerlendirilerek anında müdahale edildiğini, oluşturulan kriz masası sayesinde karın yaşamı olumsuz etkilemesinin önüne geçildiğini söyledi.

Günalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin uzun yıllardır görülmemiş şiddette kar yağışına sahne olduğunu belirterek, iki gün süren kar yağışının, hayatı olumsuz etkilememesi için olağan dışı mücadele verdiklerini ifade etti.

Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda şiddetli kar yağışı uyarısının ardından yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için önceden önlem aldıklarını ifade eden Günalp, şunları söyledi:

"Kriz masası, iki gün gece gündüz yoğun şekilde çalıştı. Belediyenin, fen işleri, su ve kanalizasyon, park bahçeler, çevre koruma, itfaiye, ulaşım başta olmak üzere tüm birimleri seferber oldu. Her bir ekibin başındaki başkan yardımcısı ve daire müdürü arkadaşlarımızla çalışmaları yürüttük. Kriz masasından gelen bilgiler doğrultusunda 79 mahalle, düzenli olarak ekiplerimizce kontrol edildi. Tüm yolların, kaldırımların, caddelerin 24 saat açık tutulmasına çalışıldı. Belediyenin zabıta ve itfaiye ile diğer telefonları, vatandaşların ihbarlarına açık tutuldu. 10-11 Ocak tarihlerinde gelen toplam bin 70 kar ihbarının tamamı değerlendirilerek anında müdahale edildi. Oluşturduğumuz kriz masasıyla karın yaşamı olumsuz etkilemesinin önüne geçtik."

Günalp, yol ve kaldırımların temizlenmesi için yapılan çalışmalarda toplam 560 personelin görev aldığını, 132 iş makinesi ve araç kullanıldığını, ayrıca karın erimesi sonucu suların hasara yol açmaması için motopomplu temizlik ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

- DENİZLİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizli'deki Kar Yağışı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı