Denizli Devlet Hastanesi Kalp Merkezi Bölge Hastanesi Gibi Çalışıyor - Son Dakika

Denizli Devlet Hastanesi Kalp Merkezi Bölge Hastanesi Gibi Çalışıyor

26.11.2012 13:00
Denizli Devlet Hastanesi Kalp Merkezi Bölge Hastanesi Gibi Çalışıyor, System.String[]

Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr.Dr.Kadir Gökhan Saçkan, bünyelerindeki kalp merkezinin, il ve ilçeler dışında özellikle son bir yılda çevre il ve ilçelerden gelen hastalarla bölge hastanesine dönüştüğünü söyledi.

Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, bünyelerindeki kalp merkezinin, il ve ilçeler dışında özellikle son bir yılda çevre il ve ilçelerden gelen hastalarla bölge hastanesine dönüştüğünü söyledi. Özellikle 2012 yılında kalp ameliyatlarının sayı ve çeşitliliğinin arttığını belirterek, "Başarılı kalp ameliyatlarından sonra hastanemize talebin artması sebebiyle çalışmalarımızı o yönde genişleterek arttırdık. Dünyada ölümlerin yüzde 50'si, kalp hastalıkları yüzünden olmaktadır. Bu yüzden erken tanı ve tedavi, çok büyük öneme sahiptir." dedi.

Denizli Devlet Hastanesi olarak kalp cerrahisinde koroner bypas, kalbi durdurmadan yapılan çeşitli ameliyatlar bulunduğunu ifade eden Opr. Dr. Saçkan, "Beating bypas, mitrak kapak, yine büyük damarlardan koratis arter, aort kapak ve anevrizma ameliyatları, radyofrekans ablasyon ritm tedavisi, aort diseksiyon, periferik damar hastalıkları, abdominal aort anevrizmaları ameliyatlarını başarıyla yapmaktayız." şeklinde konuştu. Çevre il ve ilçelerden de hastalar geldiğini vurgulayan Saçkan, " Aydın'ın Nazilli, Uşak'ın Sivaslı, Karahallı ve Banaz, Afyonkarahisar'ı Sandıklı ve Dinar, Muğla'nın Fethiye, Burdur'un Bucak, Gölhisar ve Çavdır, Antalya'nın Korkuteli ilçeleriyle İzmir'den hastalar geliyor." dedi.

Denizli Devlet Hastanesi Kalp Merkezi Bölge Hastanesi Gibi Çalışıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Denizli Devlet Hastanesi Kalp Merkezi Bölge Hastanesi Gibi Çalışıyor - Son Dakika


Son Dakika

Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi İzmir'den güzel haberler de geliyor! Hülya teyze, 17 saat kaldığı enkazdan yürüyerek çıktı Ermenistan son çareyi mahkumlarda buldu! Tutuklular bırakılarak cepheye gönderiliyor Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu