Denizli Kosgeb'i Zirveye Taşıyan Müdürün Tayini Çıktı - Son Dakika

Denizli Kosgeb'i Zirveye Taşıyan Müdürün Tayini Çıktı

05.01.2012 14:10
Denizli Kosgeb'i Zirveye Taşıyan Müdürün Tayini Çıktı, System.String[]

Denizli'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) İl Müdürlüğü'nü 8 yıldan bu yana yürüten Kemal Bildiş, Kahramanmaraş'a atandı.

Denizli'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) İl Müdürlüğü'nü 8 yıldan bu yana yürüten Kemal Bildiş, Kahramanmaraş'a atandı. Denizli'deki 48 bin 629 KOBİ'nin 12 bin 253'ünü kayıt altına alan, 8 yılda işletmelere 335 milyon TL destek sağlayarak diğer müdürlükler arasında Denizli KOSGEB'i Türkiye birincisi yapan Kemal Bildiş'in, kararı yargıya taşıyacağı öne sürüldü.

KOSGEB Denizli İl Müdürü Kemal Bildiş, Kahramanmaraş KOSGEB Müdürlüğü'ne atandı. Bildiş'in yerine ise KOSGEB Uşak'ta KOBİ uzmanı olarak görev yapan Selim Erkoç getirildi. Görev yaptığı süre içinde önemli çalışmalara imza atan Bildiş, küçük ve orta ölçekli işletmeleri KOSGEB çatısı altında toplamak için yaptığı çalışmalarla, Denizli'deki 48 bin 629 KOBİ'nin 12 bin 253'ünü kayıt altına aldı. Bildiş'in çalışmalarıyla Denizli, Türkiye'de küçük ve orta ölçekli işletmelerin en fazla kayıt altına alındığı il oldu. Ayrıca desteklerle 2 bin 580 kişi istihdam edildi.

Denizli'Yİ BİRİNCİLİĞE TAŞIDI

KOSGEB'ten 8 yılda Denizlili küçük ve orta ölçekli işletmelere 335 milyon TL destek verilmesini sağlayan Bildiş, son iki yılda KOSGEB proje desteğinde 140 projeye 12 milyon 356 bin TL, İşbirliği Güçbirliği Projesi kapsamında da 7 milyon 500 bin TL destekle Denizli'nin Türkiye'de her iki alanda da birinci sırada yer almasını sağladı. Bunun yanı sıra eğitim programlarında da Denizli KOSGEB, tüm müdürlükler arasında 4'üncü sırada yer aldı.

'SÜRPRİZ OLDU'

Daha önce de Isparta KOSGEB Müdürlüğü'ne atanan ancak İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanarak geri dönen Kemal Bildiş'in, yeniden yargıya başvuracağı öne sürüldü. Tayin talebi olmadığını söyleyen Kemal Bildiş, "Kahramanmaraş'a atanma kararı benim için sürpriz oldu. Ülkemin her yerinde seve seve görev yaparım. Denizli'de yaptığımız çalışmalar ortada. Yaptığımız çalışmaları en iyi Denizli halkı, işletmeciler ve sanayiciler takdir eder" diye konuştu.

ONB(AÖ/COŞ) - Denizli

Denizli Kosgeb'i Zirveye Taşıyan Müdürün Tayini Çıktı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli Kosgeb'i Zirveye Taşıyan Müdürün Tayini Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

AVM'lere girebilmek için ihtiyacınız olan HES kodu, 3 yöntemle alınabilecek Kısa Çalışma Ödeneğinde yeni başvurular bugün itibarıyla başladı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı