Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor - Son Dakika

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor

31.12.2013 13:21
Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor, System.String[]

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü, “Ağaç Kesme, Fidan Dik” kampanyası çerçevesinde 5 bin çam fidanını yarım saatte dağıttı.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü, “Ağaç Kesme, Fidan Dik” kampanyası çerçevesinde 5 bin çam fidanını yarım saatte dağıttı. Denizli Belediyesi önünde, Delikliçınar Meydanı'na iki kamyonla karaçam, kızılçam sedir ve selvi fidanları getirildi. Denizli Orman Bölge Müdürü Ahmet Ersoy, burada yaptığı konuşmada yeni yıla vatandaşların ağaçları kesmeden, zarar vermeden, yeni fidan dikerek girmesi için dağıttıklarını söyledi. Ersoy, “Bu fidan dağıtma işimiz bir gün değil. Yıl boyu her gün bütün vatandaşlarımıza istedikleri kadar, istediği tür fidandan veriyoruz. Nereye, ne kadar fidan dikeceklerse veriyoruz.” dedi.

500 BIN FIDE ÜCRETSIZ DAĞITILDI

2013 yılı itibarıyla 500 bin civarında fideyi bedelsiz olarak dağıttıklarını belirten Bölge Müdürü Ersoy, “Inşallah 2014 yılında da fidan dağıtımına devam edeceğiz. Bunda sınır yok, kim ne kadar fidan isteyip dikmek isterse veriyoruz, çünkü amacımız, boş toprakların fidanla buluşmasını sağlamaktır. Denizlimiz bu açıdan gerçekten iyi bir yerde. Zaten Denizlimiz'in yüzde 47’si ormanlık alanla kaplı. Biz bir karış toprak boş kalmasın diye vatandaşlarımıza bedelsiz olarak veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Dağıtılan fidanlardan alan Kazım Karaca da insanların yılbaşında ağaç kesmemesini, kendisi 74 yaşında olmasına rağmen ağaç diktiğini vurguladı. Karaca, “Bu yaştan sonra çapa makinesi aldım, diplerini çapalıyorum. Herkese tavsiyem, ağaç diksinler.” dedi.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor
Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor
Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtıyor - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Galatasaray'ın gündemine gelen eski Fenerbahçeli Garry Rodrigues, Al-İttihad'a geri döndü Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı