Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Denizlili Engeli Gençler Çakı Gibi Asker Oldu - Son Dakika

Denizlili Engeli Gençler Çakı Gibi Asker Oldu

Denizlili engeli gençler çakı gibi asker oldu Paşayla hatıra fotoğrafı DENİZLİ'de yaşayan 37 engelli, bir günlük temsili askerlik yaptı.

Denizlili Engeli Gençler Çakı Gibi Asker Oldu
11.05.2015 - 15:53,

Denizlili engeli gençler çakı gibi asker oldu

Paşayla hatıra fotoğrafı

DENİZLİ'de yaşayan 37 engelli, bir günlük temsili askerlik yaptı. Askeri üniforma içinde ellerini silah ve Türk bayrağına koyan engelliler yemin edip, asker oldu. Tören sonunda askerler, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun ile samimi pozlar vererek hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Engelliler Haftası kapsamında 37 engelli genç, bugün 11'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda askere alındı. Sabah saatlerinde Tugay'a giriş yapan engelliler, ilk olarak kamuflajlı askeri elbisele\tri giydi. Daha sonra yanaşık düzen ve askeri eğitim alan engelli askerler, yemin töreni için yerlerini aldı. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, engellilerin yakınları ve askeri personel töreni izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından engelli askerler; ellerini silah ve Türk bayrağına koyup yemin etti. Bu sırada engelli askerlerin anneleri ve yakınlarını duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarını tutamadı.

Engelliler adına yaptığı konuşmada, temsili de olsa hayalini gerçekleştirdiğini belirten tekerlekli sandalyeli Abdullah Kuruş, "Bugün ömrümüzde yeni bir sayfa açıldı. TSK'nın bir ferdi olarak orduya katıldık. Bir gün süreyle askerlik yaptık. Asker ocağındaki havayı soluduk. Her yerde asker uğurlanırken, analar ağlar, ama o analar sevinçten ağlar. Ama biz engellilerin anaları, askerlik görevini yerine getiremediğimiz için üzüntüden ağlar. Bugün ise analarımız, üzüntüden değil, sevinçten ağlıyor" dedi.

Konuşmanın ardından geçiş töreni yapıldı. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, engelli askerleri selamladı. Törenin sonunda aileler, çocuklarıyla kucaklaşıp, askeri araçların yanında hatıra fotoğrafı çektirdi. Bazı engelli askerler de Tuğgeneral Erhan Uzun ile samimi pozlar vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizlili Engeli Gençler Çakı Gibi Asker Oldu - Son Dakika


Advertisement