Denktaş'ın Sağlık Durumu Kritik, Ciddiyetini Koruyor - Son Dakika

Denktaş'ın Sağlık Durumu Kritik, Ciddiyetini Koruyor

13.01.2012 13:02
Denktaş'ın Sağlık Durumu Kritik, Ciddiyetini Koruyor, System.String[]

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumuna ilişkin, "Durum kritiktir, ciddiyetini koruyor" dedi Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde bulunan KKTC Kurucu...

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumuna ilişkin, "Durum kritiktir, ciddiyetini koruyor" dedi Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde bulunan KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, "Durum kritiktir, ciddiyetini koruyor" dedi. Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu da, Denktaş'ı solunum cihazına bağlamak zorunda kaldıklarını ve ilaçlarla uyutulduğunu belirtti.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen ile Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Denktaş'ın sağlık durumundaki son noktayla ilgili basın toplantısı düzenlediler.

Başhekim Sevim Erkmen yaptığı açıklamada, Denktaş'ın durumunun ciddi olduğunu dün açıkladıklarını, bugün daha da ciddi bir durum ortaya çıkarak solunum yetmezliğinde artış olduğunu ve solunum cihazına bağlandığını söyledi. Erkmen, "Durum kritiktir, ciddiyetini koruyor" dedi.

Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu ise, bu sabah 08.30 civarında solunum güçlüğü ortaya çıkması nedeniyle Rauf Denktaş'ı solunum cihazına bağlamak zorunda kaldıklarını söyledi. Durumunun kritik olduğunu, Denktaş'ın ilaçlarla uyutulduğunu belirten Prof. Dr. Özmenoğlu, ilerleyen saatlerde daha ayrıntılı bilgi verebileceklerini söyledi.

-"İYİLEŞMESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR"-

Ayrıca, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yoğun bakımda bulunan KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ı ziyaret etti.Cumhurbaşkanı Eroğlu hastaneden ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, yoğun bakımda olan Kurucu Cumhurbaşkanı'nı ziyaret ederek doktorlardan gerekli bilgileri aldığını söyledi.

Tıbbi olarak gerekenin yapıldığını ve yapılmaya devam edildiğini belirten Eroğlu, "Ancak Kurucu Cumhurbaşkanı'nın durumu kritik. İyileşmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor" dedi.

Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın şu an uyku durumunda olduğunu ifade eden Eroğlu, "Temennimiz geçmişte olduğu gibi sağlığına kavuşması ve Kıbrıs Türk halkını üzecek bir durumla karşılaşmamamızdır" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, gösterdiği yakın ilgi ve her türlü olanağı sağlamasından dolayı Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel ve hastane ekibine de teşekkür etti.

Maliye Bakanı Ersin Tatar da KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı sabah saatlerinde ziyaret ederek doktorlarından bilgi almıştı. - Ankara

Denktaş'ın Sağlık Durumu Kritik, Ciddiyetini Koruyor

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Dünya Denktaş'ın Sağlık Durumu Kritik, Ciddiyetini Koruyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da koronavirüs yoğun bakımında doktorun dansı tepki çekti Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı