Son Dakika Haberleri: Zabıta Ekipleri, Kaşar Peynir Deposundaki Süt Tanklarında Sinekleri Görünce Gözlerine İnanamadı

Zabıta Ekipleri, Kaşar Peynir Deposundaki Süt Tanklarında Sinekleri Görünce Gözlerine İnanamadı

2 yıl önce

Erzurum'da ekipler, kaçak kaşar peynir deposuna yaptıkları baskında hijyen kurallarına aykırı bir şekilde üretim yapıldığı ve süt tanklarının sineklerle dolu olduğunu görünce gözlerine inanamadı.

Zabıta Ekipleri, Kaşar Peynir Deposundaki Süt Tanklarında Sinekleri Görünce Gözlerine İnanamadı, System.String[]

Erzurum'un Horasan ilçesinde kaçak yollarla kaşar peynir üretildiği ve piyasaya sürüldüğü ihbarı üzerine bir depoya baskın düzenleyen ekipler, halk sağlığını tehdit eden ürünlere el koydu.

KAŞAR ÜRETİLEN DEPODA SÜT TANKLARINDA SİNEK GÖRDÜ

Kaçak kaşar peyniri üretilen depoya giren Horasan Belediyesi İlçe Zabıta Ekipleri, karşılaştıkları pis kokuya ve manzaraya inanamadı. Üretim yerinde halk sağlığını tehdit eden alanların olduğunu ve kaşar peynir yapımında kullanılan süt tanklarının içinin sineklerle dolu olduğunu tespit eden ekipler, olay yerine İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerini çağırdı.

İŞ YERİ MÜHÜRLENDİ, İŞLEM BAŞLATILDI

Tesisin tümünde geç vakitlere kadar yapılan detaylı incelemeler sonrasında gıda ve hijyen koşullarına aykırı ve ruhsatsız bir şekilde üretilen ürünlere el konuldu. Zabıta ekipleri iş yerini mühürlerken yasal çalışmalarının ardından suç konusu olan mamullerin resmi görevliler tarafından imha edileceği öğrenildi.

Horasan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, zabıta ekiplerinin ilçede halk sağlığını tehdit eden iş yerlerine geçit vermeyeceklerinin altını çizdi.

Haber Yayın Tarihi: 20.07.2018 09:47 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Gözler Meclis'te! İşte emekliye ek zam müjdesinin detayları
Serdar Ortaç, boşandığı eşi Chloe Loughnan evden ayrılırken yolcu etmedi Mustafa Sandal ve Melis Sütşurup'un ayrılık nedeni ortaya çıktı