Hatay'da şehit olan asker Çorum'da toprağa verildi - Son Dakika

Hatay'da şehit olan asker Çorum'da toprağa verildi

07.02.2023 17:31

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin vurduğu Hatay'da şehit olan Piyade Er Mert Can Sümbül, bugün memleketi Çorum'un Osmancık ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin vurduğu Hatay'da şehit olan Piyade Er Mert Can Sümbül, bugün memleketi Çorum'un Osmancık ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve birçok ilde de hissedilen depremde şehit düşen 3 askerden biri olan Hatay 8'nci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Er Mert Can Sümbül'ün naaşı memleketi Çorum'un Osmancık ilçesine getirildi. Esentepe Mahallesi'ndeki baba ocağında helallik alınmasının ardından Piyade Er Mert Can Sümbül'ün cenazesi, tören için ilçe merkezinde bulunan Ulu Cami'ye getirildi. Şehidin cenaze törenine, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, askeri yetkililer, İlçe kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende Anne Suzan Sümbül tabuta sarılarak, 'Yavrum ben seni daha birkaç gün önce yolcu etmiştim, güle güle git yavrum' diyerek gözyaşı döktü. Baba Sinan Sümbül'de güçlükle ayakta durabildi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit Er Mert Can Sümbül, İlçe Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
DEPREMZEDELER İLK İFTARINI GEMİDE YAPTI DEPREMZEDELER İLK İFTARINI GEMİDE YAPTI Hatay Kırıkhan'da geçici barınma merkezinin kurulum çalışmaları sürüyor Hatay Kırıkhan'da geçici barınma merkezinin kurulum çalışmaları sürüyor Depremlerden etkilenen Adana, Hatay ve Osmaniye'de ilk teravih kılındı Depremlerden etkilenen Adana, Hatay ve Osmaniye'de ilk teravih kılındı

Son Dakika Güncel Hatay'da şehit olan asker Çorum'da toprağa verildi - Son Dakika


Advertisement